Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Więcej zieleni na Promenadzie Śródmiejskiej? Jest taka szansa. Interpelacja u prezydenta

Facebook Twitter

Jest coraz więcej propozycji na organizowanie zieleni w mieście. Częstochowska radna – Małgorzata Iżyńska złożyła interpelację do prezydenta, aby bardziej zazielenić Promenadę Śródmiejska. Deptak w rejonie Trzech Wieszczów może być dzięki temu chętniej odwiedzanym miejscem. 

Zieleni nigdy zbyt wiele. Główny trakt jest wyłożony betonem, bo tam się spaceruje. Górę promenady okalają łuki. Architektura, która mogłaby też zostać zaaranżowana w zielony sposób i mogłaby być zazieleniona pnączami. To też jest odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, ponieważ to mieszkańcy z niektórymi wnioskami dotyczącymi zieleni, w tym przypadku promenady, zgłaszają się

– mówi Małgorzata Iżyńska – miejska radna. To nie pierwszy podobny wniosek dotyczący wprowadzania większej ilości zieleni w przestrzeni publicznej, nowymi pomysłami są pnącza na przystankach czy zielone ściany budynków. Proponowane wizualizacje jak mogłaby wyglądać Promenada Śródmiejska z dodatkową roślinnością znajdziecie w mediach społecznościowych.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj