Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wesprzyj zbiórkę odzieży w akcji „13-go ubierz bezdomnego”

Facebook Twitter

Chłodne dni o tej porze roku zwykle otwierają nam serca dla osób, którym trzeba pomagać. W sobotę (13.11.) częstochowska radna Ewa Lewandowska ponownie organizuje zbiórkę odzieży dla osób bezdomnych i potrzebujących. Pomóc może każdy.

Wystarczy, że zajrzycie do swoich szaf i zechcecie przekazać ciepłą odzież, która jeszcze posłuży innym:

Ta akcja wzięła się z porządków i wyciągania kurtek zimowych. Zapraszam wszystkich mieszkańców Częstochowy i okolic do wzięcia udziału w akcji która sprawia, że osoby potrzebujące są zaopatrzone w rzeczy niezbędne do tego, aby przeżyć zimę. „13 ubierz bezdomnego” już 13 listopada, ta akcja odbędzie się w sobotę. Zbieramy rzeczy nie tylko dla osób bezdomnych, zbieramy rzeczy dla osób potrzebujących

– mówi organizator zbiórki Ewa Lewandowska. Potrzebne są wszystkie rzeczy, które mogą przydać się obdarowanym w chłodne, a potem w mroźne zimowe dni:

Dziękuję mieszkańcom Częstochowy, że są tak wrażliwi społecznie, bo to już 3. edycja tej akcji, gdzie mieszkańcy pokazują ogromne serca i przywożą rzeczy rewelacyjnej jakości. Zbieram kurtki, buty, kołdry, wszystkie rzeczy, które Państwo uważacie, że mogłyby się przydać osobom w potrzebie. Bardzo dziękuję też miejscowościom, które się włączyły do tej akcji – to Huta Stara B, Konopiska.

Zbiórka ciepłej odzieży w najbliższą sobotę (13.11) ma charakter objazdowy. Potem zebrane ubrania trafią do jednej z częstochowskich fundacji, gdzie można je rozdysponować wśród potrzebujących:

Zaczynam o godz. 9:00 od promenady. Będziemy takim oklejonym busem. Myślę, że Państwo doskonale nas zauważycie. Przemieszczamy się w okolicach UJD, ostatnim miejscem są Jagiellończycy, będziemy w okolicach apteki – tam mamy udostępniony plac. Będziemy tam czekać od godz. 11:30 do 12:30. Następnie przemieszczamy się do Huty Starej B. Liczymy na Wasze otwarte serca

– do pomocy namawiała radna Ewa Lewandowska, pomysłodawczyni akcji „13-go ubierz bezdomnego”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj