Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Węgiel jak złoto! Zapotrzebowanie duże, brakuje ekogroszku

Facebook Twitter

Zima jeszcze może nam dać się we znaki przymrozkami. Dlatego temat węgla nie zniknął wraz z początkiem nowego roku. Szczególnie, że wciąż samorządy borykają się z brakami na składach, a zapotrzebowanie ze strony mieszkańców na opał po preferencyjnej cenie nie maleje.

Gmina Żarki złożyła zapotrzebowanie na węgiel po preferencyjnej cenie w 2023 roku. Podobne wnioski wysłały i inne samorządy w naszym regionie. Szczególnie, że każde gospodarstwo może kupić półtorej tony węgla również na początku tego roku. Niestety, informacja z Polskiej Grupy Górniczej nie zawiera wszystkich frakcji, o które wnioskowały gminy. Mieszkańcy nie mogą liczyć na ekogroszek. Tylko gmina Żarki wnioskowała o 400 ton, nie została przyznana nawet jedna.

Brakuje też innych rodzajów czarnego złota, jak mówią mieszkańcy, zaopatrując się w inne odmiany opału, by ogrzać domy. Zapotrzebowanie na węgiel jest nadal duże, na składy węgla dostarczane są o wiele mniejsze partie. Wnioski od mieszkańców w 2023 roku są w tym samorządzie przyjmowane od 9 stycznia. Każda z gmin o uruchomieniu obsługi wniosków o preferencyjny zakup informuje na swoich stronach internetowych.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024