Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jadłodzielnia: Pierwsza społeczna lodówka w Częstochowie zacznie działać w piątek

Facebook Twitter

W Częstochowie stanie wreszcie pierwsza społeczna lodówka, czyli tzw. jadłodzielnia. Pomysł już od kilku lat rozpropagowano w innych miastach, sprawdził się też w Lublińcu. W naszym mieście mimo licznych przymiarek, pierwsza dopiero zacznie działać, od 27 maja.

fot. Pixabay

W pierwsze artykuły, z których mogą skorzystać osoby potrzebujące, lodówkę wyposaży Częstochowski Bank Żywności. Ale będzie można do niej przynosić wszystko to, co w domowej lodówce nie jest nam potrzebne, co wiadomo, że nie zostanie spożytkowane w rodzinie, a dzięki dzieleniu się – nie trafi do śmieci.

Marnowanie żywności to największy problem, szczególnie jeśli komuś jedzenie jest potrzebne, a w innych gospodarstwach domowych jest jego nadmiar.

Pomysł poparła Częstochowska Rada Działalności Pożytku Publicznego. Przynosić można produkty, które mamy na zbyciu – np. jeżeli przesadziliśmy z ilością zakupów lub potrawy, które zostały nam z własnego gotowania. Produkty muszą być zdatne do spożycia. Miejsce na jadłodzielnię udostępniło Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Agape z wejściem od ul. Piotrkowskiej.

Lodówka społeczna będzie dostępna od 27 maja przez całą dobę.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024