Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W powiecie kłobuckim dwie tragiczne libacje z denaturatem. Łącznie już 6 ofiar

Facebook Twitter

W częstochowskim szpitalu na Parkitce zmarł kolejny mieszkaniec Pierzchna w gminie Wręczyca Wielka, który zatruł się alkoholem metylowym. Wcześniej w szpitalu zmarł 24-letni brat mężczyzny oraz ich ojciec.

Hospitalizowany w szpitalu zmarł, w związku z tym prokuratura przeprowadzi sekcję zwłok tego mężczyzny, a także przeprowadzi stosowne badania toksykologiczne. Prokuratura Rejonowa w Częstochowie prowadzi również inne postępowanie dotyczące zatrucia alkoholem niewiadomego pochodzenia.

Jak mówi prok. Tomasz Ozimek, częstochowscy śledczy zajmują się skutkami dwóch fatalnych w skutkach libacji, do których doszło na przełomie marca i kwietnia w powiecie kłobuckim.

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci trzech mężczyzn, do którego doszło 3 kwietnia bieżącego roku. Z ustaleń tego postępowania wynika, że w nocy z 2 na 3 kwietnia 3 mężczyzn spożywało alkohol niekonsumpcyjny w domu jednego z nich w miejscowości Czarna Wieś w powiecie kłobuckim.

Tylko w rejonie Kłobucka 6 osób zmarło już po spożyciu skażonego alkoholu. Wskutek podobnych zatruć policja odnotowała łącznie 16 zgonów. Pierwsze ofiary zmarły jeszcze w domach tuż po wypiciu denaturatu, kolejne osoby w ciężkim stanie trafiły do szpitali. Denaturat o ogromnej dawce metanolu wyprodukowany przez firmę z Małopolski, po decyzji wojewódzkiego inspektora sanitarnego, został wycofany ze sprzedaży.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj