Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W poniedziałek ostatni dzwonek na proponowanie zadań w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

Facebook Twitter

To już ostatni moment, aby zgłosić swoje propozycje do IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jeszcze tylko w poniedziałek (16.05) mieszkańcy regionu mogą złożyć wniosek z własnym pomysłem i proponować ważne dla obywateli realizacje.

fot. bo.slaskie.pl

Do wykorzystania w tej edycji jest 5 mln zł:

Adam Markowski: Jedna możliwość to jest złożenie wniosku do puli, której zasięg jest ogólnowojewódzki, to jest tzw. pula eko, łącznie 2,5 mln. Będzie trudniej, bo na te wnioski będą głosowali wszyscy mieszkańcy województwa. Nas na północy jest trochę mniej, co nie oznacza, że nie warto spróbować. Największym zainteresowaniem będą się cieszyły wnioski, które są do puli regionalnej. Ona obejmuje Częstochowę, powiat częstochowski, kłobucki i myszkowski. Tutaj do dyspozycji 275 tys. złotych. Możliwość składania wniosków jest na kwotę od 20 do 50 tys. złotych

– tłumaczy Adam Markowski – dyrektor biura Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego w Częstochowie. Propozycje zgłaszamy elektronicznie poprzez generator na stronie www.bo.slaskie.pl. Cała procedura jest prosta. Później głosowanie i realizacja:

Adam Markowski: Te, które się zakwalifikują, które znajdą uznanie głosujących internautów, będą realizowane przez sam Urząd Marszałkowski, czyli nie trzeba mieć żadnego wkładu własnego (to się rzadko zdarza), nie trzeba samemu tego realizować, nie trzeba się zastanawiać, czy dam radę. Trzeba złożyć wniosek, trzeba innych zachęcić do głosowania i wtedy ten pomysł, jeżeli znajdzie uznanie innych, może być zrealizowany.

Zweryfikowane przez urzędników pomysły zostaną poddane pod głosowanie, podobnie jak to dzieje się co roku w Budżecie Obywatelskim w Częstochowie. Zwycięskie projekty doczekają się realizacji w przyszłym roku:

Adam Markowski: W lipcu będą podane wyniki, one muszą być zweryfikowane co do możliwości realizacji. Natomiast ogłoszenie wyników będzie 30 września, a ich realizacja w przyszłym roku. Tak kalendarz przebiega, teraz są realizowane projekty, które znalazły uznanie, które zostały zgłoszone i zostały zweryfikowane pozytywnie

– dodaje Adam Markowski z Urzędu Marszałkowskiego i dyrektor częstochowskiego biura. W poprzednich edycjach przegłosowano liczne zadania: kulturalne, sportowe i społeczne, jak: utworzenie Muzeum Kresowian, wystawy, projekty dotyczące szpitali czy przychodni lekarskich w Częstochowie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj