Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Blachowni bez podwyżek podatków w 2024 roku według projektu budżetu

Facebook Twitter

Przed końcem roku swoje miejskie i gminne budżety na rok przyszły planują kolejne samorządy. Projekt Budżetu na 2024 r. z podatkami na dotychczasowym poziomie przedstawiła też Blachownia. Co znalazło się w zapisie? 

Blachownia
blachownia.pl

W Blachowni bez podwyżek podatków

Dla mieszkańców Blachowni zapewne najważniejszy będzie zapis dotyczący budżetu inwestycyjnego, który opiewa na blisko 29 mln złotych. Burmistrz zapowiada, że prognozy są bardzo optymistycznie. Plan dochodów to kwota ponad 77 mln 687 tys. złotych, a wydatki zaplanowano na ponad 85 mln 380 tys. zł. Nie będzie zatem jak w większej Częstochowie budżetu bez deficytu.

Planowany deficyt, czyli prawie 7 mln 700 tys. pokryte zostanie z wolnych środków i kredytu. Na 2024 rok w gminie Blachownia planowane jest ponad 28,5 mln zł na inwestycje, a co być może ważniejsze, tutejszy samorząd nie planuje żadnych podwyżek podatków i opłat lokalnych. Na większe projekty gmina chce pozyskać środki unijne, rozbudowywać kanalizację, infrastrukturę drogową, turystyczną i sportową, do tego chce realizować działania społeczne, profilaktyczne i zdrowotne.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj