Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Bibliotece oszczędzanie prądu: Wyłączone komputery, w kalendarzu mniej wydarzeń, zamknięte w soboty

Facebook Twitter

Oszczędności prądu, które musi poczynić miasto odczują już czytelnicy odwiedzający Bibliotekę w Częstochowie.

Bibliotekarze w Częstochowie protestują

Krócej czynne są niektóre filie, zamknięte są stanowiska komputerowe, nie uda się nam dostać do czytelni czy wypożyczalni w soboty:

Sylwia Góra: Przede wszystkim chodzi o zmiany godzin pracy biblioteki, ale również zawieszamy dostępność do stanowisk komputerowych zarówno w bibliotece głównej, jak i filiach. Zmieniają się godziny pracy biblioteki głównej, która będzie teraz czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:00, w soboty będzie nieczynna, podobnie jak inne filie, które pracowały w soboty. Zmieniają się też godziny otwarcia dla czytelników w różnych dzielnicach. Zwykle jest to przesunięcie godzin od 9:00 do 17:00 od wtorku do piątku, poniedziałek 12:00 – 15:00 bez zmian, natomiast są też pojedyncze filie, które pracują trochę inaczej.

Warto więc odwiedzić strony www częstochowskiej Biblioteki Miejskiej, by przekonać się jak pracuje filia na naszym osiedlu, czy w dzielnicy. Jak mówi Sylwia Góra, instytucja musi oszczędzać. Ograniczenia zużycia energii elektrycznej to odgórne wytyczne, które dotyczą też pozostałych miejskich jednostek:

Sylwia Góra: Za te niedogodności bardzo Państwa przepraszamy. Są one związane z sytuacją na rynku energii elektrycznej, która mówi o takich szczególnych rozwiązaniach i związana jest z ustawą z października, odnoszącą się do obowiązku podjęcia działań oszczędnościowych. To jest zobowiązanie z Urzędu Miasta, który jest zobowiązany od jeszcze wyższych instytucji. Pewnie Państwo to zauważają na co dzień w różnych instytucjach.

Ograniczenia zostały wprowadzone na okres zimowy, na razie obowiązują do lutego 2023 roku. Ograniczony został też kalendarz wydarzeń. Chociaż imprez w ofercie będzie mniej, na pewno nie zabraknie bibliotecznych zaproszeń dla miłośników książki:

Sylwia Góra: To nie jest tak, że w bibliotece nic się nie dzieje, że jesteśmy zamknięci i nie działamy. Zachęcam, żeby zaglądać do zakładki wydarzenia, w której mamy co w różnych placówkach, w różnych dzielnicach się dzieje. Tych wydarzeń może jest nieco mniej, ale cały czas coś się dzieje, zwłaszcza w grudniu przygotowujemy się do świąt, szczególnie z dziećmi – robimy choinki, ozdoby świąteczne. Zapraszam z dziećmi, zapraszam dorosłych do biblioteki głównej i do filii dzielnicowych

– mówiła Sylwia Góra z Biblioteki Publicznej w Częstochowie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj