Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uważajmy, cyberprzestępcy zasypują nas wiadomościami chcąc wyłudzić płatności i zdobyć dane logowania

Facebook Twitter

Cyberprzestępcy wciąż aktywni – przed wyłudzeniami danych ostrzega policja, ZUS, ostatnio przestrzega też Krajowa Administracja Skarbowa. Tym razem internetowi złodzieje wykorzystują zamieszanie z nowymi przepisami podatkowymi, a także ze zmianami odnośnie autostradowych opłat.

fot. Pixabay

Coraz częściej mieszkańcy Częstochowy i regionu otrzymują maile bądź smsy z informacją o dokonanie płatności w systemie viaTOLL. Przypomnijmy, że to nieaktywna już usługa, nie dajmy się więc nabrać:

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami e-mail podpisanymi przez zespół via TOLL. Takie e-maile to próby wyłudzenia danych do logowania do bankowości. Ich celem jest kradzież pieniędzy z konta bankowego ofiary. Przypominamy, że świadczenie usługi viaTOLL zostało zakończone z końcem września ubiegłego roku, tym samym zakończono pobór płatności za przejazd bramkami płatnymi za pośrednictwem systemu viaTOLL

– przestrzega Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. Jak reagować w przypadku otrzymania wątpliwej wiadomości? Na pewno na nią nie odpowiadajmy:

W przypadku otrzymania podejrzanego maila, który dotyczy usługi viaTOLL, proszę o przekazanie zgłoszenia na adres [email protected] lub proszę o kontakt telefoniczny pod numerami 801 101 101 lub 22 521 10 10. Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników

– przestrzegała ekspert Służby Celno-Skarbowej – Grażyna Kmiecik.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj