Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uwaga od poniedziałku (22.06.) zmiany w kursowaniu autobusów

Facebook Twitter

Objazdy obowiązywać będą dla linii nr 14, 17, 20, 24, 26, 28, 30 i N2. Wszystko przez rozpoczynający się kolejny etap prac przy ul. Warszawskiej.

Linie nr 14, 17 i N2

W obu kierunkach: z Warszawskiej od wiaduktu nadal Warszawską do Cmentarnej następnie przez Wały Dwernickiego i Kiedrzyńską do Alei Jana Pawła II, Kościuszki do Wolności i dalej bez zmian. Ze względu na zamknięcie przejazdu ulicą Norwida ww. linie będą kursować z Warszawskiej przez Konarskiego i Nusbauma z powrotem do Norwida i Kontkiewicza.

Dla linii nr 14, 17 i N2 w kierunku Wyczerp zostaną zawieszone przystanki II Aleja NMP, KATEDRALNA i STARY RYNEK oraz w obu kierunkach przystanek NORWIDA. Przystanek WYCZERPY DOLNE w kier. Wyczerp-osiedla zostanie przeniesiony na Konarskiego.

W tym kierunku będą obowiązywać przystanki II ALEJA NMP (przy Al. Kościuszki – wspólny przystanek z tramwajowym) i ALEJA JANA PAWŁA II (w kierunku ulicy Warszawskiej).

Linia nr 20

W obu kierunkach: z ulicy Warszawskiej od wiaduktu nadal Warszawską do Cmentarnej następnie przez Wały Dwernickiego i Kiedrzyńską do Alei Jana Pawła II, Kościuszki następnie przez II i I Aleję NMP do Krakowskiej i dalej bez zmian. Ze względu na zamknięcie przejazdu ulicą Norwida linia 20 będzie kursować z ulicy Warszawskiej przez Konarskiego i Nusbauma z powrotem do Norwida i Kontkiewicza.

Dla linii nr 20 zostanie zawieszony w kierunku Wyczerp przystanek STARY RYNEK oraz w obu kierunkach przystanek NORWIDA, a w zamian będą obowiązywać przystanki PLAC DASZYŃSKIEGO, II ALEJA NMP i ALEJA JANA PAWŁA II (w kierunku ulicy Warszawskiej). Przystanek WYCZERPY DOLNE w kier. Wyczerp-osiedla zostanie przeniesiony na Konarskiego.

UWAGA. W kierunku Korkowej będzie obowiązywał przystanek I ALEJA NMP (przed Placem Daszyńskiego i wjazdem w Ogrodową), a nie jak dotychczas PLAC DASZYŃSKIEGO.

Linie nr 24 i 28

W obu kierunkach: z Alei Armii Krajowej przez Kościuszki, następnie przez II i I Aleję NMP do Krakowskiej/Mirowskiej i dalej bez zmian.

W kierunku Kukuczki/Parkitki dla linii nr 24 i 28 zostaną zawieszone przystanki STARY RYNEK i RONDO TRZECH KRZYŻY, a w zamian będą obowiązywać przystanki PLAC DASZYŃSKIEGO, II ALEJA NMP.

W kierunku Błeszna i Kucelina zostaną zawieszone przystanki ALEJA JANA PAWŁA II w kierunku Warszawskiej i RONDO TRZECH KRZYŻY (stały przy Warszawskiej i tymczasowy przy Krótkiej). W zamian będą obowiązywać przystanki ALEJA JANA PAWŁA II (przy „Energetyku”) oraz II i I ALEJA NMP

UWAGA. W kierunku Błeszna dla linii 24 będzie obowiązywał przystanek I ALEJA NMP (przed Placem Daszyńskiego i wjazdem w Ogrodową), a nie jak dotychczas PLAC DASZYŃSKIEGO.

Linia nr 26

W obu kierunkach: z Alei Jana Pawła II dalej prosto przez skrzyżowanie z Aleją Armii Krajowej z pominięciem przejazdu przez Warszawską, Garibaldiego, Wilsona/Piłsudskiego, Katedralną, Aleję NMP, Aleję Kościuszki i dalej bez zmian.

Dla linii nr 26 pozostają w kierunku Grabówki zawieszone przystanki: RONDO TRZECH KRZYŻY (przy ulicy Warszawskiej koło „Biedronki”), GARIBALDIEGO, FILHARMONIA (przy Wilsona) i II ALEJA NMP przed skrzyżowaniem z ul. Kościuszki.

W kierunku Mirowa zostają zawieszone przystanki ALEJA JANA PAWŁA II (przy „Energetyku”) oraz II ALEJA NMP, KATEDRALNA i STARY RYNEK. W zamian obowiązuje przystanek ALEJA JANA PAWŁA II (w kierunku Warszawskiej).

Linia nr 30

W obu kierunkach: z Alei Jana Pawła II dalej prosto przez skrzyżowanie z Aleją Armii Krajowej z pominięciem przejazdu przez Aleję Kościuszki i Aleję NMP do Dąbrowskiego/Kilińskiego i dalej bez zmian. Dla linii nr 30 pozostają w kierunku Wąsosza zawieszone przystanki: RONDO TRZECH KRZYŻY (przy ulicy Warszawskiej koło „Biedronki”), PLAC DASZYŃSKIEGO i II ALEJA NMP przed skrzyżowaniem z ul. Kościuszki.

W kierunku Batalionów Chłopskich zostają zawieszone przystanki PLAC BIEGAŃSKIEGO (w II Alei NMP) ALEJA JANA PAWŁA II (przy „Energetyku”) oraz II i I ALEJA NMP oraz STARY RYNEK. W zamian obowiązują przystanki PLAC BIEGAŃSKIEGO (przy Kilińskiego), TEATR im. A. MICKIEWICZA i ALEJA JANA PAWŁA II (w kierunku Warszawskiej)

Ponadto przy ulicy Warszawskiej w związku z oddaniem do użytku odcinka od wiaduktu nad DK-1 do Cmentarnej dla linii nr 14, 17, 20, 30 i N2 zostaną ponownie udostępnione przystanki CMENTARNA (w kierunku centrum przy Cmentarnej) i ANIOŁOWSKA oraz zostanie włączony do tras linii nr 14, 17, 20, 30 i N2 nowy przystanek MŁYNARSKA usytuowany w sąsiedztwie nowego ronda przy wiadukcie – między przystankami ANIOŁOWSKA i DICKENSA.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024