Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Utrudnienia dla kierowców w rejonie Jesiennej w przebudowie. Sporo zmienia się w rozkładach MPK

Facebook Twitter

Utrudnienia dla mieszkańców, kierowców prywatnych samochodów, ale i wymuszone korekty częstochowskiej komunikacji. Takie zmiany spowodował kolejny etap prac przy ul. Jesiennej. Zapowiedzi dalszej przebudowy pojawiły się przed weekendem.

Teraz o szczegóły istotne dla pasażerów MPK pytaliśmy w magistracie:

Trzeba dodać, na jakim odcinku nastąpi ta zmiana trasy – to będzie od ronda Trzech Krzyży do ul. Jagiellońskiej w obu kierunkach i tak będziemy mieli przystanki Rondo Trzech Krzyży, Warszawska, powrót Mirowska, Nadrzeczna, Plac Daszyńskiego, al. NMP, al. Wolności, al. Niepodległości, al. 11 Listopada, Orkana i Jagiellońska. Objazd na linii nr 20 obowiązuje do odwołania. Przystanki Sportowa, Marusarza, Rutkiewicz, Rydza-Śmigłego oraz Zimowa nie będą w ogóle obsługiwane.

Jak informuje Biuro Inżyniera Ruchu w Urzędzie Miasta i Tomasz Jamroziński, zmian na liniach jest więcej – wprowadzono je dla autobusów nr: 15, 19, 20, 27 i 33. Na pozostałych trasach mamy tylko niewielkie modyfikacje rozkładów:

Nr 15 – to na wniosek zakładów pracy. Będzie to niewielka korekta godzin odjazdów z przystanków od poniedziałku do soboty, to są zwykle takie pory 6:00, 14:00, 22:00 – wtedy, kiedy są zmiany w zakładzie pracy. Z kolei linia nr 19 na wniosek pasażerów nastąpi pilotażowe wydłużenie wybranych kursów z walcowni do Pętli Huta, Wydział Transportu.

Komunikacja miejska stara się reagować na sygnały od firm i pasażerów indywidualnych. Korekty rozkładów mają nam ułatwić np. punktualny dojazd do miejsca pracy czy do szkoły:

Linia nr 27 – tutaj był wniosek pracowników zakładów znajdujących się na terenie Kusięckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, będą to nieznacznie przyspieszone godziny odjazdu z Pętli Kusięcka po godz. 6:00, 14:00, 22:00, we wszystkie dni tygodnia. Ostatnia zmiana dotyczy linii 33 – na wniosek pracowników firmy z ul. Gościnnej nastąpi korekta godzin odjazdów z przystanku Piłsudskiego, od poniedziałku do soboty przed godz. 6:00, w dni robocze i wakacyjne jeden dodatkowy kurs

– informował podróżujących autobusami w Częstochowie – Tomasz Jamroziński z biura prasowego w magistracie. Szczegółów szukajcie w internetowych rozkładach, w aplikacjach oraz na przystankach.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2022