Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Urząd Miasta chce jak najszybszego zaszczepienia nauczycieli

Facebook Twitter

W poniedziałek (11.01.) w Częstochowie rozpoczęło się testowania nauczycieli klas I-III na obecność koronawirusa. Władze miasta obawiają się, że akcja w formie zaproponowanej przez Ministerstwo Zdrowia nie przyniesie spodziewanych rezultatów.

Dlatego miasto zaproponowało resortowi, aby jak najszybciej wyszczepić nauczycieli, by zmniejszy ryzyko transmisji wirusa w placówkach oświatowych. List w tej sprawie trafił do ministra Adama Niedzielskiego:

Wiemy, że jest to grupa zawodowa, która też brana jest pod uwagę jeśli chodzi o szczepienia i jest w tym etapie pierwszym, bo teraz mamy etap zerowy. W tym etapie pierwszym, czyli jak się skończy wyszczepialność pierwszego etapu, idzie kolejna grupa do szczepień i też tutaj wnioskowaliśmy, właściwie proponowaliśmy, aby z tej grupy pierwszej nauczyciele jako pierwsza z grup zawodowych została poddana szczepieniom. To też jest szansa na to, że szkoły szybciej będą mogły być otwarte

– przekonuje Grażyna Stramska – Świerczyńska, naczelnik Wydziału Zdrowia w Urzędzie Miasta w Częstochowie.

Resort nie odpowiedział jeszcze na apel częstochowskiego magistratu. Wiadomo już, że od poniedziałku do szkół wrócą najmłodsi uczniowie z klas 1-3. Pozostałe klasy nadal pozostają w trybie nauczania zdalnego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj