Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uruchomiono zbiórkę internetową na pokrycie kosztów leczenia pogryzionego przez pitbulla psa

Facebook Twitter

Ważą się losy pieska, który został zaatakowany na Rakowie przez agresywnego Pitbulla. Jego leczenie można wspomóc poprzez specjalną zbiórkę. 

Do zdarzenia doszło 20 stycznia przy ulicy Limanowskiego na Rakowie. Pies rasy Pitbull Red Nose zagryzł yorka, ranił również właściciela, który chciał ratować swojego pupila. Następnie agresor rzucił się na 2 inne psy, które spacerowały ze swoimi właścicielami. Początkowo wezwani na miejsce mundurowi nie byli w stanie obezwładnić zwierzęcia. W końcu gdy się to udało, pitbull został odwieziony do schroniska. Psy które odniosły obrażenia w drugim ataku przeżyły. Jednak jeden z nich jest w bardzo złym stanie. Mały chihuahua IVO ma m.in. uraz kręgosłupa i wbity odłamek kości w czaszkę. Trafił do kliniki weterynaryjnej w Mikołowie, tam w najbliższych dniach – jak informuje właścicielka psa, ma przejść operacje.

Jak już was informowaliśmy, całą sprawą zajmuje się policja i prokuratura. Właścicielka agresywnego psa usłyszała dwa zarzuty, grozi jej kara grzywny, nagany bądź ograniczenia wolności.

Link do zrzutki znajdziecie TUTAJ.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024