Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

UKS Ajaks Częstochowa zaprasza na Memoriał im. Ryszarda Chojnackiego [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Już w środę (19.08) na boisku przy szkole podstawowej nr 50 przy ul. Starzyńskiego 10 w dzielnicy Północ odbędzie się piłkarski XVII memoriał im. Ryszarda Chojnackiego. Organizatorem turnieju jest UKS Ajaks Częstochowa, a w zawodach rywalizowały będą piłkarze z rocznika 2012 i młodsi.

Memoriał jest poświęcony pamięci Ryszarda Chojnackiego, byłego piłkarza, trenera, nauczyciela i wychowawcy, związanego ze Skrą Częstochowa, Polonią Bytom, MCKS Czeladź, Victorią Częstochowa i przede wszystkim jako trener z UKS Ajaks Częstochowa.

W rywalizacji uczestniczyć będą drużyny: Ajaks Częstochowa, Stradom Częstochowa, Sportowa Częstochowa, Skra Częstochowa, ESBANK RAP Radomsko, AS Lubliniec. Turniej zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym”, początek zawodów o godzinie 9.00.

O turnieju i samym klubie opowiedział nam Prezes UKS Ajaks Częstochowa, Arkadiusz Szymanek:

Ryszard Chojnacki był trenerem, który pracował, m.in. w Ajaksie. Niestety, nieszczęśliwie zmarł na jednym z naszych obozów letnich. To jest zawsze dobry moment, żeby przypomnieć sylwetkę Ryszarda Chojnackiego – wybitnego pedagoga, wybitnego sportowca. To piłkarz, który w sezonie 69 zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów z Polonią. W wieku 17 lat zadebiutował w 1. lidze w obecnym odpowiedniku Ekstraklasy a potem praktycznie do końca swojego życia był związany z piłką nożną z różnymi klubami częstochowskimi a z Ajaksem jako trener. 

Na boisku oglądać będziemy rywalizację młodych adeptów piłki nożnej z różnych klubów. Na memoriał zaproszeni są również kibice z warunkiem zachowania zasad sanitarnych:

Będą grały drużyny z zawodnikami w wieku 12 lat. Będzie 8 drużyn brało w tym udział. Będą rozgrywki grupowe, potem półfinał, finał. SPodziewamy się oczywiście kibiców, którzy zasiądą na naszym stadionie, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, zasad związanych z dezynfekcją, przestrzeganiem ilości miejsc na stadionie. Gdzieś w okolicy godziny 14:00 przewidujemy zakończenie tego turnieju. 

Przy okazji turnieju, klub z ulicy Starzyńskiego pochwalił się pozyskaniem ogromnego partnera – do sponsorów klubu dołączył PKN Orlen:

To jest też dobra okazja, żeby powiedzieć o tym, że Klub Ajaks Częstochowa nawiązał współpracę z PKN Orlen i jest to dla nas bardzo ważna informacja, że Orlen również współpracuje z takimi mniejszymi klubami, akademiami piłkarskimi. I właśnie Orlen będzie wspierał rozwój grup dziecięcych i młodzieżowych i jest to pierwszy turniej, który będzie właśnie robiony pod patronatem PKN Orlen. 

– mówił i zapraszał Arkadiusz Szymanek, prezes UKS-u Ajaks Częstochowa.

[AKTUALIZACJA] Z uwagi na intensywne opady deszczu turniej został przeniesiony na boisko przy Szkole Podstawowej 54 przy ul. Kukuczki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj