Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tydzień Bibliotek trwa do 15 maja – liczne atrakcje, ale głównie online

Facebook Twitter

„Znajdziesz mnie w bibliotece” pod taki hasłem trwa 18 edycja Tygodnia Bibliotek. W tegoroczne święto czytelnictwa włączyła się częstochowska wypożyczalnia, która w sieci przygotowała dla miłośników literatury długą listę atrakcji.

Znajdziemy je zarówno w Bibliotece głównej jak i w osiedlowych filiach:

Tydzień Bibliotek już trwa – do 15 maja. Zaplanowaliśmy cały tydzień w ramach możliwości, czyli cały czas pozostajemy w wydarzeniach onlinowych, ale staraliśmy się znaleźć dla Państwa coś ciekawego, nie zawsze oczywistego. Zaczynamy nowy cykl „Kwadrans z filozofką”. Anna Falana-Jafra będzie przynajmniej raz w miesiącu prowadzić krótkie spotkania dotyczące – czasami lepiej znanych, innym razem zupełnie zapomnianych – kobiet filozofek. Myślę, że to dość nietypowe spojrzenie na filozofię

– zachęca Sylwia Góra z Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Jeśli interesuje was nasze miasto od strony twórczej, to 13 maja będzie można znaleźć coś dla siebie:

13 maja, godz. 18:00 – spotkanie autorskie z Arkadiuszem Franią, poetą, krytkiem literackim, związanym ściśle, od lat z Częstochową. Arek Frania ostatnio zainteresował się środowiskiem twórczym, poetyckim Częstochowy sprzed dekad, ale i bardziej współczesnej, i wydał niedawno już trzecią książkę dotyczącą tegoż właśnie środkowiska.

W programie Tygodnia Bibliotek są i warsztaty dla najmłodszych, można też sprawdzić jak wygląda praca w bibliotece od zaplecza:

Co robimy, kiedy nie obsługujemy czytelników, kiedy nie doradzamy Wam, co wypożyczyć, kiedy się nie widzimy i nie wymieniamy opiniami o książkach. Praca na tzw. backstagu istnieje i będzie na naszym facebooku – przez 8 dni, 8 filmików. Dziewczyny będą opowiadać czym się zajmują.

Szczegółów szukajcie na stronie internetowej Biblioteki im. W. Biegańskiego, a Tydzień Bibliotek w Częstochowie polecała Sylwia Góra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj