StartWiadomość dnia Wiadomości

Trwa remont oddziału pediatrycznego w szpitalu w Myszkowie

Powiat myszkowski zaplanował w budżecie ponad 1,5 mln zł na ten projekt, który przewiduje powstanie Oddziału dwupoziomowego – na pierwszym i drugim piętrze. Zostanie ulokowany w miejscu, gdzie do tej pory mieściły się: oddział noworodkowy oraz oddział chirurgii urazowo-ortopoedycznej. Inwestycja obejmuje kompleksową przebudowę, w wyniku której zmianie ulegnie cały układ pomieszczeń, zamontowane zostaną nowoczesne instalacje, a pomieszczenia oddziałowe zostaną wyposażone we wszelkie niezbędne akcesoria medyczne.

Oddział Dziecięcy w Szpitalu będzie jak nowy

Szpital Powiatowy w Myszkowie z każdym rokiem podnosi standardy związane z warunkami leczenia. Właśnie trwa przebudowa oddziału dziecięcego. Z przebiegiem prac zapoznał się Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i radni Powiatu.

Do końca roku ma zakończyć się inwestycja Powiatu Myszkowskiego, który zaplanował w budżecie 1,7 mln zł na II etap przebudowy starej części Szpitala Powiatowego, która obejmuje remont oddziału dziecięcego.

Dotychczasowy stan oddziału dziecięcego przedstawiał wiele do życzenia, a warunki, w jakich przebywali chorzy nie odzwierciedlały współczesnych standardów.
To zmieni się po gruntownej przebudowie oddziału, która właśnie ma miejsce. W efekcie jego pomieszczenia zostaną nie tylko unowocześnione, ale również ściśle dostosowane do obowiązujących przepisów.

Inwestycja obejmuje kompleksową przebudowę, w wyniku której zmianie ulegnie cały układ pomieszczeń, jak również zamontowane zostaną nowoczesne instalacje, a pomieszczenia oddziałowe zostaną wyposażone we wszelkie niezbędne akcesoria medyczne.

Projekt przewiduje powstanie Oddziału dwupoziomowego – na pierwszym i drugim piętrze, który zostanie ulokowany w miejscu, gdzie do tej pory mieściły się: oddział noworodkowy oraz oddział chirurgii urazowo-ortopoedycznej.

Obecnie oddział dziecięcy funkcjonuje jak do tej pory w nowej części Szpitala.
Remont jest kontynuacją wieloletniego zadania inwestycyjnego, dotyczącego przebudowy starej części Szpitala. W dalszych latach planowane są kolejne etapy przebudowy, które obejmują remonty oddziału internistycznego, ginekologicznego i chirurgii ogólnej, a także apteki szpitalnej, pracowni endoskopii oraz parteru budynku Szpitala.

Zostaw komentarz