Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa instalowanie wiaduktu kolejowego nad A1 na trasie do Pyrzowic. Zwężenie jezdni w obu kierunkach

Facebook Twitter

Budowa linii kolejowej do lotniska w Pyrzowicach wkroczyła w kolejny etap. W miniony weekend rozpoczęły się prace przy nasuwaniu konstrukcji 57-metrowego wiaduktu nad autostradą A1. W kolejnym etapie pobiegną nim tory. Cała konstrukcja nowego wiaduktu waży 220 ton.

fot. facebook.com/KatowiceAirport

W nocy wykonawca wstrzymywał cyklicznie ruch samochodów na autostradzie, aby ustawić wiadukt we właściwym miejscu. To nie koniec utrudnień:

Katarzyna Głowacka: Przy budowie linii kolejowej do lotniska w Pyrzowicach, nad autostradą A1 nasuwane są przęsła wiaduktu. Do 16 maja będzie połówkowe zwężenie, po jednym pasie jezdni w stronę Katowic i Częstochowy. Po ustawieniu wiaduktu kolejowego na podporach wykonawca przystąpi do budowy torów i sieci trakcyjnej, jednak te prace nie będą miały wpływu na ruch samochodów.

Przez cały tydzień należy szczególnie uważać na A1-ce w stronę Katowic i Częstochowy, w rejonie prac, jakie prowadzone są przy tej inwestycji. Jak mówi Katarzyna Głowacka z Polskich Linii Kolejowych, to ważna trasa, która docelowo pozwoli nam na transport pasażerów pociągiem do portu lotniczego.

Katarzyna Głowacka: Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycje, jaką jest rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie. Powstają m.in. bezkolizyjne skrzyżowania kolejowo – drogowe. Efektem inwestycji Polskich Linii Kolejowych będzie nowa oferta podróży pociągiem do Portu Lotniczego Katowice-Airport od strony Tarnowskich Gór i Zawiercia. Zakończenie wszystkich prac planowane jest w 4. kwartale 2023 roku.

Cała współfinansowana z kasy unijnej inwestycja pochłonie 660 mln złotych. Informowała nas Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj