Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tragiczna sytuacja w Hucie Częstochowa

Facebook Twitter

Zarząd ISD Polska, złożył w warszawskim sądzie gospodarczym wniosek o upadłość trzech spółek między innymi ISD Huta Częstochowa. Konstanty Litwinow prezes ISD Polska wyjaśnia, że ma to związek z przedłużającymi się negocjacjami z Greybull'em, czyli brytyjskim funduszem inwestycyjnym.

Zaznacza jednak, że jest gotowy cofnąć decyzje, ale może zrobić to dopiero jeśli porozumienie pomiędzy inwestorem a bankami zostanie podpisane. Już w maju zakład całkowicie wstrzymał produkcję, a na jego terenie codziennie przybywa jedynie 159 osób niezbędnych do zabezpieczenia i prowadzenia bieżących prac. W ostatni piątek, jeszcze przed informacją o złożeniu przez właściciela wniosku o upadłość, także o widmie bankructwa Huty..

Mówił Marek Chądzyński ze związku zawodowego Huty Częstochowa. Urlopy postojowe mają potrwać do 31 lipca. Sygnały o złej sytuacji Huty docierały do związkowców już w kwietniu:

Mówił Jerzy Duda ze związku zawodowego Huty Częstochowa.

Zaniepokojeni tą sytuacją hutnicy, pikietowali w piątek przed siedzibą zarządu Huty:

Związkowcy z częstochowskiej huty napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o pomoc. Proszą o interwencję w obliczu katastrofalnej sytuacji jaka utrzymuje się od kilku miesięcy w jednym z największych częstochowskich zakładów. Upominają się o działania w celu uchronienia zakładu przed upadłością oraz ratowanie tysięcy miejsc pracy. Pracownicy i działające tutaj związki zawodowe alarmują prezesa Rady Ministrów o widmie upadłości huty.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj