Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Towary wracają na tory, informuje PKP PLK. Koniec zasadniczych prac na trasie Częstochowa – Chorzew Siemkowice

Facebook Twitter

Pociągi kursują od czerwca już po nowych torach, ale też mostach i wiaduktach, które przeszły modernizacje. W tym odnowiony został stalowy, 66-metrowy most na Warcie w Ważnych Młynach. Udało się wymienić prawie 50 km torów i sieci trakcyjnej. Inwestycja PKP kosztuje ponad 215 mln zł. Współfinansowana jest ze środków unijnych. 

Towary wracają na tory, sprawniej też będą transportowane ze Śląska do portów nad Bałtykiem, informują Polskie Linie Kolejowe. Chodzi o zakończenie zasadniczych prac w naszym rejonie, na trasie Częstochowa – Chorzew Siemkowice.

Te prace mają zakończyć się w grudniu tego roku, mówi Katarzyna Głowacka, z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Pociągi kursują od czerwca już po nowych torach, ale też mostach i wiaduktach, które przeszły modernizacje. Dzięki przebudowie na trasie pod Częstochową poprawi się również bezpieczeństwo kierowców i pieszych na przejazdach.

Jak mówi Katarzyna Głowacka z PKP PLK, inwestycja w sumie pochłonie ponad 215 mln zł. Współfinansowano ją ze środków unijnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj