Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To może być nie lada gratka dla fanów informatyki

Facebook Twitter

Już w najbliższą sobotę (8.02) w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się wydarzenie promujące ideę nauki programowania wśród dzieci i młodzieży.

fot. Pexels/www.pixabay.com

Bezpłatne warsztaty pn. „Koduj z Gigantami” mają na celu zwiększyć świadomości o programowaniu, zapoznać z programowaniem i narzędziami programistycznymi oraz nowymi technologiami.

Zespół Szkół Technicznych ma w swojej strukturze organizacyjnej jako zawód technik-informatyk, dość dobrą bazę dydaktyczną. Nawiązaliśmy współpracę z firmą, która praktycznie od września wynajmuje u nas w szkole miejsca, sale do prowadzenia zajęć odpłatnych, natomiast wyszli z inicjatywą, aby wspólnie jako szkoła i firma rozpocząć takie przedsięwzięcie. Akcja „Koduj z gigantami” jest obecna oczywiście w całej Polsce (…), myślę, że te warsztaty będą się cieszyły wyjątkowym zainteresowaniem.

Warsztaty z programowania będą odbywać się w blokach 1 lub 1,5 godzinnych w grupach do 12 osób.

Chodzi o to, aby zachęcić i pokazać jak programowanie jest ważne. W Zespole Szkół Technicznych 8 lutego, młodzież od 7-go do 18-stego roku życia może przyjść, warsztaty będą odbywały się w grupach, będą trwały od 1 godziny do 1,5. Zapraszamy, zachęcamy. To wyjątkowe doświadczenie, wyjątkowe spotkanie. Na gruncie Częstochowy jesteśmy współorganizatorami, natomiast organizatorzy w całej Polsce przewidują kilka tysięcy uczestników, więc myślę, że jest to naprawdę wielkie wydarzenie.

– mówił Rafał Piotrowski – dyrektor ZST.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022