Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To będzie już XII Festiwal Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk”

Facebook Twitter

Doroczny teatralny przegląd nie ma formuły konkursowej, za to jest ewenementem w skali kraju. Częstochowski Teatr im. Adama Mickiewicza przygotowuje go w całości bez dodatkowych środków i wsparcia z zewnątrz. Zaprasza za to wyjątkowe spektakle z wielu scen w całym kraju, także z mało znanych ośrodków teatralnych.

Przegląd pozwala widzom oklaskiwać zarazem uznanych twórców i lubianych aktorów.

Tegoroczna edycja przeglądu, jak poprzednie ma swój temat przewodni. Tym razem wybrano hasło: „Rodzina +/_”. Artystyczne wyjątkowe wydarzenia w ramach festiwalu zapowiada Magdalena Piekorz, dyrektor artystyczna częstochowskiej sceny. O tytuły których w tym roku nie można przegapić pytaliśmy Roberta Dorosławskiego.

W Dniu Gospodarzy, nasi aktorzy pokażą sztukę „Czechow: Żarty z życia” w reżyserii Andrzeja Bubienia. Ponadto przyjadą do nas teatry z Lublina, Bielska-Białej, Słupska czy Krakowa. Zaśpiewa też Katarzyna Groniec, wśród gwiazd na scenie pojawi się Lesław Żurek, a wśród głośnych tytułów: „Bóg mordu” Yasminy Rezy.

Dodaje Magdalena Piekorz, dyrektor artystyczna częstochowskiego teatru. Przegląd „Przez Dotyk” potrwa ponad tydzień od 21 do 30 września. Będziemy mieć dla was zaproszenia na tytuły, które zobaczymy na scenie w Częstochowie. Imprezie patronuje Radio Jura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj