Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

The Beatles w OKF: Drugie w Polsce wydarzenie związane z remasterowaną płytą Revolver

Facebook Twitter

Wystawa, pokaz wideoklipów, ale przede wszystkim opowieści o płycie Revolver, uznawanej przez krytyków, za najbardziej rewolucyjną w całej karierze The Beatles. Tak zapowiada się poniedziałek 31 października w Miejskiej Galerii Sztuki.

fot.pixabay.com

Po latach krytycy i słuchacze zgodnie oceniają album Revolver jako najbardziej rewolucyjny w całej karierze The Beatles, przewyższający w tej materii nawet Sgt.Peppera. Jego eklektyczność i utwory takie jak Eleanor Rigby czy Tomorrow Never Knows nie miały precedensu w muzyce popularnej. Klasyczny oktet smyczkowy, psychodelia, heavy rock, miłosny song, hinduska mantra i dziecięca rymowanka – to wszystko na jednej płycie. Do tego artystowska graficzna okładka nagrodzona Grammy.

Ten niezwykły moment w całej karierze The Beatles właśnie doczekał się nowego rozdziału. 28 października ukaże się zmiksowana na nowo przez Gilesa Martina, syna legendarnego George’a, z użyciem najnowszej technologii, w tym sztucznej inteligencji, nowa wersja albumu z ogromną ilością dodatkowych nagrań demo i alternatywnych nagrań sesyjnych.

Historia albumu zawiera wiele niezwykłych, a mało znanych wątków, w tym nakręcenie jednych z pierwszych teledysków oraz amerykańska okładka, wycofana ze sklepów po kilkunastu godzinach.

O tym wszystkim i jeszcze więcej o historii powstania płyty, opowie, na specjalnej prezentacji nowej wersji albumu, Piotr Metz. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa, pokaz wideoklipów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lutego 2023