Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Testy systemu rowerów miejskich

Facebook Twitter

Wprawdzie dopiero zimą a nie na wiosnę, ale rowery miejskie po perturbacjach przetargowych wreszcie są w Częstochowie. Na razie 90 sztuk w 10 stacjach dokujących. Docelowo będzie ich dwukrotnie więcej, a lista planowanych 20 stacji jeszcze może się wydłużyć.

Projekt realizuje w mieście firma Nextbike Polska, która podobne systemy skutecznie wprowadziła w kilkudziesięciu miastach w Polsce.

Informuje Tomasz Wojtkiewicz, prezes operatora Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Przez najbliższe dni aż do piątku (08.12.) trwa testowanie sprawności samych rowerów oraz systemu ich wypożyczania. Na stałe będzie można się do niego logować i wypożyczać miejskie dwa kółka od kwietnia przyszłego roku.

Doradza miejski konsultant do spraw infrastruktury rowerowej w Częstochowie Łukasz Kot. Częstochowianie mimo, że na uruchomienie rowerów miejskich poczekają jeszcze kilka miesięcy, już aktywnie uczestniczą w systemie. Na razie w innych miastach. Raz logując się do niego będzie można sprawnie poruszać się w całej sieci dwóch kółek…

Mariusz Osyra rozmawiał z Tomaszem Wojtkiewiczem, prezesem NextBike, który zrealizuje system rowerów miejskich w Częstochowie. Projekt kosztował ok. 2,6 mln złotych na najbliższe 3 lata.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj