Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Teatr przygotowuje Dzień Dziecka. Wracają ulubione tytuły

Facebook Twitter

Dzień Dziecka już w czwartek (1.06), w częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza świętowanie z maluchami potrwa aż 3 dni. Na najmłodszych będzie czekać kilka znanych i lubianych tytułów.

Dzień Dziecka w Teatrze im. Adama Mickiewicza

O tej porze roku na scenę wracają głównie bajki. Pierwsze przedstawienie zostanie zaprezentowane już 30 maja.

Katarzyna Szeląg: Czerwony Kapturek, który miał swoją premierę z okazji Mikołaja, ale cyklicznie wraca na deski. 31 maja – ciekawostka, bo już dawno nie było tego przedstawienia, a wiem, że też się podoba – Roszpunka, a konkretnie uwspółcześniona wersja tej opowieści. Bardzo śmieszne przedstawienie, które oglądają właściwie całe rodziny, bo tam jest dużo takich wątków współczesnych właśnie nawiązań i różnych metafor. Także zapraszamy, bo każdy w Roszpunce znajdzie coś fajnego dla siebie i jest muzyka na żywo, co zdecydowanie jest dużym plusem tego przedstawienia.

Jak mówi Katarzyna Szeląg z częstochowskiego Teatru Mickiewicza, najbardziej lubiane przez małych widzów przedstawienie, wróci na deski aż trzykrotnie jednego dnia. Chodzi grane od lat „Trzy świnki”:

Katarzyna Szeląg: Trzy świnki, które wracają z okazji Dnia Dziecka. Nasze Trzy świnki to bogata wersja tej baśni, dlatego że oprócz głównych bohaterek, czyli świnek, występują też inne zwierzęta z zagrody, które dzieciaki bardzo lubią. Mamy gęś i kurę, wilka oczywiście, a nawet mamy smoka. Zapraszamy, bo to jest dosyć ciekawa wersja tej baśni. Na podstawie oczywiście baśni braci Grimm, wyreżyserował tę bajkę Robert Dorosławski i naprawdę wiele lat graliśmy spektakl. Teraz on wraca ku ogólnej uciesze naszej młodej publiczności. Także zapraszamy.

Teatralny Dzień Dziecka od 30 maja do 1 czerwca, a w tym czasie do obejrzenia: Czerwony Kapturek, Roszpunka i Trzy Świnki. Warto spojrzeć na teatralny afisz, zachęcała do tego Katarzyna Szeląg.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024