Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tanieje paliwo, bo obniżono VAT, ale czy faktycznie zapłacimy 70 gr mniej?

Facebook Twitter

Od rana 1 lutego kierowcy z zaciekawieniem obserwują ceny paliw. Niższy VAT miał wymusić na koncernach paliwowych obniżki cen benzyny i oleju napędowego. Czy tak się dzieje? 

fot. Pixabay

Obniżki są widoczne, ale kilka dni temu obserwowaliśmy znów rosnące ceny na stacjach, dlatego pomimo niższego VAT-u możemy faktycznie mniej odczuć obniżkę i że oszczędzamy płacąc za tankowanie samochodu. Kierowcy są odrobinę nieufni, komentują i piszą do nas o tym, na jak długo zostaną nam zapewnione tańsze paliwa. Są punkty, gdzie mogliśmy zaobserwować spadek cen nawet o 70 gr na litrze. Na większości stacjach możemy już zobaczyć tą obniżkę.

W Częstochowie zauważyliśmy dzisiaj, że stawki są różne – od 5,16 i 5,21 za litr po 5,46 i 5,49. Ceny mogą się wahać w następnych dniach. Ale na przykład w powiecie kłobuckim czy na kilku prywatnych stacjach, jak piszą zmotoryzowani, nadal utrzymuje się wysoka cena. Jeden z dużych koncernów przynajmniej dziś rano utrzymywał jeszcze stawkę 5.99 zł. Pamiętajmy, że obniża się podatek w cenie paliwa, ale w cenie jest jeszcze marża sprzedawcy. Dziś w życie weszła ustawa, która obniżyła VAT na paliwa z 23 do 8 procent.

Warto obserwować zmiany cen, w większości stacji paliw powinniśmy zauważyć ceny za litr dawno u nas nie widziane.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj