Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Liceum im. Traugutta wspiera WOŚP. Młodzież i nauczyciele zorganizowali licytacje

Facebook Twitter

Traugutt aktywnie i ofiarnie dla WOŚP. Samorząd częstochowskiego II liceum zorganizował dużą akcję związaną z licytowaniem wycieczek, pamiątek czy rękodzieła, które przygotowała społeczność szkoły. Wszystkie zebrane pieniądze zasilą częstochowski sztab orkiestry.

Liceum im. Traugutta wspiera WOŚP
Matylda Pawelak

Liceum im. Traugutta wspiera WOŚP

Matylda Pawelak: Traugutt angażuje się bardzo mocno. Nauczyciele nawet proponują różne licytacje od siebie, uczniowie, z czego jestem bardzo dumna. Wszystkie te licytacje to mają trochę śmieszny wkład, ale to jest taka integracja właśnie pomiędzy nauczycielami a uczniami, też zbieramy do puszki, ale tu mamy całą akcję WOŚP w naszej szkole, gdzie będą po kolei te licytacje i osoby, które chcą albo klasy, które chcą wylicytować daną rzecz, muszą podać określoną kwotę.

Mówi Matylda Pawelak, sekretarz samorządu szkolnego w II Liceum im. Traugutta. Przed rokiem zebrano tutaj dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 10,5 tys. zł, w tym roku młodzież liczy na kolejny rekord, szczególnie że nie zabrakło pomysłów na oryginalne licytacje:

Matylda Pawelak: Niektórzy nauczyciele po prostu sami coś wykonali własnoręcznie i to jest coś cudownego typu bransoletki, torebki itd.  Niektórzy wpadli na super pomysły, na wyjazd do Olsztyna wycieczką rowerową z całą klasą. Na przykład wyjazd do Opola, do Warszawy na wycieczkę. Wszystko jest sfinansowane i to jest coś wspaniałego, bo każda klasa może się jeszcze bardziej zintegrować i o to w sumie chodzi.

Młodzież i nauczyciele z Traugutta podkreślają, że zachętą jest też szczególnie ważny cel tegorocznego finału – płuca po pandemii:

Matylda Pawelak: To bardzo ważny cel moim zdaniem, no bo tutaj zbieramy pieniądze dla nas wszystkich. Płuca po pandemii, czyli coś, co każdy z nas przeżył, aż osobiście odbieramy, że musimy coś włożyć, żeby mieć na przyszłość porządne narzędzia. Od kilkunastu lat w naszej szkole jest taka akcja wielka WOŚP, ale w tym roku naprawdę ogromna ilość uczniów poprosiła nas, żeby właśnie wstawić różne licytacje od nich. Nie tylko nauczyciele, nie tylko samorząd, ale również uczniowie.

Wielką orkiestrę aktywnie wspiera częstochowska młodzież szkolna, a o akcjach na rzecz 32. finału WOŚP mówiła Matylda Pawelak – przedstawicielka samorządu II Liceum im. Romualda Traugutta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024