Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpital w Lublińcu bez pediatrii. Gdzie szukać pomocy?

Facebook Twitter

Jak już wiecie z wiadomości Radia Jura, 1 listopada Szpital w Lublińcu zawiesił działalność swojego oddziału pediatrycznego, z powodu braku odpowiedniej liczby personelu. Decyzja ta weszła w życie po tym jak czworo pediatrów oraz dwóch rezydentów zrezygnowało z pracy.

Szpital w Lublińcu
fot. Mirosław Włodarczyk www.lubliniec.starostwo.gov.pl

Szpital w Lublińcu – co z chorymi dziećmi?

Niestety nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawach płacowych z dyrekcją placówki. Szpitalny oddział pediatryczny dysponował 16 miejscami dla młodych pacjentów, którzy teraz będą musieli szukać pomocy w szpitalach w innych miastach.
W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Lublińcu mali pacjenci mogą liczyć na bardzo ograniczoną opiekę, która skupia się głównie na wydawaniu skierowań do innych szpitali.

Przypominamy ważne informacje dla szukających pomocy lekarskiej:
– Skierowania do szpitala do godziny 18:00 wystawia lekarz rodzinny – mali pacjenci będą mogli liczyć na opiekę m.in. w najbliżej położonych placówkach: w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie (Parkitka) oraz w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym S.A. w Tarnowskich Górach.
– Po godzinie 18:00 dzieci przyjmowane są w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej działającej przy szpitalu w Lublińcu – w razie potrzeby lekarz przyjmujący dziecko wystawi skierowanie do szpitala.
– W przypadku braku możliwości transportu dziecka w stanie nagłym przez rodziców (opiekunów) szpital w Lublińcu zapewni transport do odpowiedniego szpitala.
– Karetkę pogotowia wzywamy do dziecka będącego w stanie zagrożenia życia i zdrowia.

Numery telefonów:
Pogotowie – 999, 112
Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w Lublińcu – 34 350 63 63

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj