Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szlak Kacpra Karlińskiego: Nowe oznakowanie na trasie rowerowej

Facebook Twitter

Jeździsz rowerem przez cały rok? To ułatwienie właśnie dla ciebie. Niebieski szlak rowerowy „Kacpra Karlińskiego” został wyposażony w nowe drogowskazy. Na co warto zwrócić uwagę?

Szlak Kacpra Karlińskiego
fot. powiatczestochowski.pl

Znaki zostały rozmieszczone na całej długości szlaku liczącego ok. 23 km, który przebiega przez lasy Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. To 20 nowych tablic. Trasa jest dość prosta do przejechania i chętnie wybierana przez cyklistów-amatorów, w większości szlak prowadzi po utwardzonej drodze. W zimie trzeba jednak uważać na dodatkowe trudności, jak śnieg czy gorsza przyczepność.

Szlak Kacpra Karlińskiego zaczyna się w Olsztynie z ruinami zamku, ale dalej prowadzi przez Suliszowice z ruinami strażnicy i zawiedzie nas do Złotego Potoku, który turystom jest szczególnie znany z zespołu pałacowo-parkowego i zabytkowego rynku. Na całej jego długości pojawiło się nowe oznakowanie, drogowskazy nie pozwolą nam się zgubić czy pominąć ważnych atrakcji. Koszt inwestycji wyniósł 6 tys. zł.

fot. powiatczestochowski.pl

Jeszcze jedna dobra informacja dla rowerzystów. Olsztyn ma już umowę na budowę trasy rowerowej łączącej parking pod Sokolimi Górami z Biskupicami o długości 2,1 km za kwotę 2,3 mln zł. Po wykonaniu tej inwestycji z rynku w Olsztynie będzie można bezpiecznie dojechać trasą rowerową aż do Choronia.

fot. powiatczestochowski.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024