Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szkoła Rodzenia: Darmowe zajęcia w miejskiej lecznicy od października

Facebook Twitter

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie zaprasza ponownie do szkoły rodzenia. Darmowe zajęcia skierowane są do pań między 21. a 26. tygodniem ciąży. Poprzednie edycje projektu dofinansowanego przez miasto, jeszcze przed pandemią cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

fot. zsm.czest.pl

Teraz prowadzony jest kolejny nabór chętnych na takie cykliczne spotkania:

Marek Harasim: Zapraszamy mieszkanki Częstochowy do udziału w zajęciach szkoły rodzenia. Zajęcia są bezpłatne dla mieszkanek Częstochowy. Ta tradycja prowadzenia zajęć szkoły rodzenia jest obecna od kilku lat w naszym szpitalu. Ostatnie dwa lata była przerwa ze względu na pandemię i koronawirusa. Natomiast teraz ruszamy od października.

Jak mówi Marek Harasim, lekarz ginekolog-położnik z Miejskiego Szpitala Zespolonego, zajęcia zostaną podzielone na bloki: teoretyczny i praktyczny. Odbywać się mają po południu, raz w tygodniu przez 2 godziny. Przyszłej mamie może towarzyszyć jedna osoba:

Marek Harasim: Zajęcia będą obejmować ćwiczenia w zakresie opieki nad noworodkiem oraz ćwiczenia gimnastyczne, oddechowe przygotowujące do porodu siłami natury. W programie zajęć będą również niektóre inne tematy dotyczące szczepień dziecka, pierwszej pomocy udzielanej dziecku oraz znieczulenia porodu.

Aby cały przebieg szkoły rodzenia był efektywny dla przyszłych matek, zajęcia zaplanowano w małych grupach liczących maksymalnie 10 par:

Marek Harasim: Te zajęcia dają większą pewność siebie w trakcie porodu, oswojenie się z tematyką porodu, jak również z opieką nad nowonarodzonym dzieckiem. Zapraszamy wszystkie mamy z partnerami do udziału w zajęciach. Moim zdaniem zacieśnia to więź rodzicielską i przygotowuje zarówno mentalnie, jak i praktycznie partnera do udziału w porodzie.

– dodaje lekarz ginekolog Marek Harasim. Zajęcia poprowadzą lekarze i położne oraz fizjoterapeuta.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj