Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szkoła Rodzenia w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie

Facebook Twitter

Dyrekcja Miejskiego Szpitala Zespolonego serdecznie zaprasza wszystkie mieszkanki Częstochowy, między 21 a 26 tygodniem ciąży do bezpłatnego udziału w kolejnej edycji „Szkoły Rodzenia” organizowanej w ramach programu edukacji przedporodowej, realizowanego dzięki wsparciu Urzędu Miasta Częstochowy. Zajęcia rozpoczynają się od października.

Obecnie trwa nabór na kolejne grupy, harmonogram spotkań nowych grup w najbliższych miesiącach dostępny jest pod numerem telefonu 34/370 24 39. Kobiecie może towarzyszyć jedna osoba. Zapisy telefoniczne odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00 pod nr telefonu 34/370 24 39. Celem naszej Szkoły Rodzenia jest wszechstronne przygotowanie kobiety ciężarnej i osoby towarzyszącej do bezpiecznego odbycia ciąży, bezpiecznego i aktywnego porodu z wykorzystaniem naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego oraz połogu, karmienia naturalnego piersią oraz opieki nad noworodkiem.

Podczas spotkań w naszej szkole rodzenia zapewniamy profesjonalne przygotowanie do porodu przez wyspecjalizowaną kadrę medyczną:
– zajęcia prowadzone są przez lekarzy, położne oraz dietetyka,
– zajęcia gimnastyczne prowadzone są przez magistra fizjoterapii.
Przyszli Rodzice dowiedzą się jak dbać o siebie oraz troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swojego dziecka.
Zapewniamy możliwość zapoznania się z pracownikami i rozmieszczeniem naszego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego przy ul. Mickiewicza 12.
Udostępniamy fachowo wyposażoną salę zarówno do wykładów teoretycznych jak również zajęć praktycznych.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach Szkoły Rodzenia na pierwszym spotkaniu:
• wypełniają pisemne zgłoszenie uczestnictwa w zajęciach,
• dostarczają decyzję osoby prowadzącej ciążę dotyczącą wykonywania przez kobietę ciężarną ćwiczeń gimnastycznych pełnego zestawu lub wybranych ćwiczeń (z określeniem których). Decyzja powinna być wydana nie wcześniej niż na 10 dni przed rozpoczęciem zajęć, dostarczona najpóźniej na pierwsze zajęcia ćwiczeń fizycznych,
• przedstawiają kartę przebiegu ciąży i ostatni wynik USG.

Źródło: materiał prasowy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj