Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szkoła im. Szlaku Orlich Gniazd. Dotąd takiej nie było!

Facebook Twitter

Szkoła w Kusiętach w najbliższy piątek (23.09.) obchodzić będzie jubileusz 100-lecia, ale też zyska oryginalnego patrona. Chodzi o placówkę z Gminy Olsztyn, która jako jedyna zostanie Szkołą im. Szlaku Orlich Gniazd.

To nietypowa nazwa i absolutnie oryginalna w skali kraju, potwierdza dyrekcja:

Mariusz Żołędziewski: Bardzo duże wydarzenie dla społeczności szkolnej, społeczności lokalnej. Jesteśmy szkołą, która wybrała jedyne takie imię w Polsce. Wiele osób gratuluje nam takiego wyboru, gratuluje też jubileuszu. Przygotowujemy się na piątek 23 września. O godzinie 11 rozpoczynamy tą uroczystość.

Szkoła im. Szlaku Orlich Gniazd brzmi oryginalnie

– ocenia dyrektor szkoły Mariusz Żołędziewski.

Wyłanianie nazwy było procesem, pomysłów było więcej, ale zdecydowało położenie na terenie jurajskiej gminy:

Mariusz Żołędziewski: Było 17 różnych propozycji, ale ta zyskała największą aprobatę. Społeczność szkolna, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły poprzez głosowanie wybrali tę nazwę. Oczywiście były jeszcze inne kandydatury polskich patriotów, nazwa szkoły „Jury Krakowsko – Częstochowskiej”, ale nazwa Szlaku Orlich Gniazd jest formą uniwersalną, w której zawieramy i formę turystyczną i formę patriotyczną, bo Orle Gniazda były to bastiony naszych granic.

W piątek 23 września szkoła w Kusiętach zyska nie tylko patrona, ale i nowy sztandar, a przede wszystkim świętować będzie okrągły jubileusz stulecia działalności.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj