Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szczepienia w Częstochowie. Jakie jest ich tempo?

Facebook Twitter

Jak przebiega tempo szczepień uprawnionych osób przeciwko covid19 w Częstochowie? O to pytaliśmy w Miejskim Szpitalu Zespolonym. W tym tygodniu po miesięcznej przerwie ponownie ruszyły szczepienia tzw. grupy zero. Na medyków czeka preparat firmy Astra Zeneca.

fot. huntlh/pixabay.com

Za to kończy się szczepienie grupy nauczycieli:

Do końca miesiąca lutego z grupy 0, 2 dawki zaszczepiono 2688 osób w Szpitalu Zespolonym, pierwszą dawką 159 osób. Mieliśmy zapewnienia, że zawsze tą drugą dawkę będziemy mogli podać. Natomiast w tej chwili jest taka sytuacja, że osoby niektóre czekają na drugą dawkę i może się wtedy okazać, że możemy nie zdążyć podać ją w czasie, w którym powinniśmy podać. Mam nadzieję, że tak nie będzie. Staramy się mimo wszystko o to, żeby te szczepionki do nas dotarły, żebyśmy je mogli podać

– wylicza dyrektor miejskiej lecznicy Wojciech Konieczny. Braki w dostawach szczepionek są odczuwalne. Nie ma problemów z preparatem Astra Zeneca, którym szczepieni są przedstawiciele oświaty:

Na liście z grupy 0 mamy jeszcze 673 osoby do zaszczepienia. Tyle osób nie zaszczepiliśmy z grupy 0, ponieważ zabrakło szczepionek i nie mogliśmy im podać nawet pierwszej dawki. Czekamy, kiedy to zostanie odblokowane i będziemy mogli dalej szczepić grupę 0. Nauczyciele są szczepieni szczepionką Astra Zeneca. Zgłosiły się do nas 184 podmioty, 2889 nauczycieli

– jak mówi dyrektor Wojciech Konieczny z Miejskiego Szpitala Zespolonego, szczepienia nauczycieli się kończą, do placówki w Częstochowie trafili na szczepienia też pracownicy podmiotów z innych części regionu, gdzie terminy dla nich były zbyt odległe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj