Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowoczesne oświetlenie przy kolejnych ulicach. W Rędzinach wymieniają uliczne lampy

Facebook Twitter

Rędziny od lat stawiają na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Teraz miejscowość poprawi oświetlenie swoich ulic. Wcześniej do kilku potrzebnych inwestycji drogowych udało się przekonać GDDKiA.

gmina rędziny Oświetlenie na Wałach Dwernickiego
Fot. Pixabay

Bezpieczeństwo pieszych, mieszkańców, ale też dla ogólnie pojętego ruchu jest tu szczególnie ważne, bo Rędziny przecina DK91. Teraz gmina szykuje się do kolejnej rozbudowy oświetlenia ulicznego, na szerszą skalę. Gotowe są już projekty dotyczące kilku ulic w Rędzinach, Rudnikach, Kościelcu i Madalinie.

Ostatnio zakończono wymianę starych opraw na nowoczesne i energooszczędne oprawy typu LED. W sumie w ramach trzech inwestycji zamontowano ponad 700 opraw LEDowych, kosztem ok. 1 mln zł.

Ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem przygotowań podobnych inwestycji dla kolejnych ulic. Powstanie m.in. nowa linia na ul. Wojska Polskiego i Glinianki w Rudnikach. Doświetlenie ma pojawić się na ul. Wodnica w Rudnikach, na odcinku do pomnika ofiar. Lampy staną w rejonie ulicznego stawu przy ul. Madalińskiej w Madalinie, a także wzdłuż dróg gminnych: odcinek od ul. Nowej w Kościelcu, Makowej i ulicy bocznej od ul. Makowej w Madalinie, a także przy ul. Jaskrowskiej w Rędzinach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024