Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strzały przy ul. Kutrzeby. Zielony obszar między Północą a Kiedrzynem nie do końca bezpieczny?

Facebook Twitter

Wracamy na północ Częstochowy. Mieszkańcy w rejonie ulic Kutrzeby, Narcyzowej i św. Brata Alberta obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Z terenów zielonych między dzielnicami Północ i Kiedrzyn dobiegają strzały, odgłosy zwierząt, a sygnałów jest coraz więcej.

Strzały przy ul. Kutrzeby
fot. Rada Dzielnicy Północ

Strzały przy ul. Kutrzeby

Znaleziono tam ranną sarnę, być może na skutek postrzału…

Marcin Krakowian: Dostajemy informacje od mieszkańców o pojawiających się problemach w okolicy Kutrzeby, które polegają na słyszeniu przez mieszkańców strzałów czy też w wyciu psów. Może to być też oznaką po prostu dzikich polowań. Nie wiemy do końca, słyszymy to nie od jednego mieszkańca, a od kilku mieszkańców. Na chwilę obecną nic nie wiadomo, z informacji przekazanych przez pracownika schroniska wynika, że doszło do postrzału. W kolejnej rozmowie telefonicznej ze schroniskiem również było to potwierdzone. Sprawą zajęła się policja, technicy po rozmowie ze schroniskiem przekazali informację, że jednak nie było postrzału, a było to potrącenie przez samochód.

Mówi Marcin Krakowian, radny dzielnicy Północ.

fot. Rada Dzielnicy Północ

W rejonie osiedla jest też paśnik dla dzikich zwierząt, być może ktoś wykorzystuje bliskość zwierzyny do nielegalnych polowań…

Marcin Krakowian: Kiedyś to były pola, w tym momencie są to pewnego rodzaju nieużytki. Są tam jakieś dzikie, być może nasadzenia, są tam samosiejki, więc zrobił się gąszcz roślinności, w którym tak naprawdę dobrze czują się po prostu dzikie zwierzęta, tym bardziej coraz bliżej są terenów mieszkalnych.

Radio Jura: Jaki apel do mundurowych ze strony Rady Dzielnicy Północ?

Marcin Krakowian: Chcielibyśmy, żeby przedsięwzięli środki prewencyjne, zainteresowali się tym terenem, bo tak jak słyszymy, dźwięki strzałów pojawiają się tam regularnie, być może jest to hobby, być może jest to zabawa, niemniej jednak dość niebezpieczna.

Dodaje przedstawiciel Rady Dzielnicy. Mieszkańcy Północy chcą, aby mundurowi zapobiegli podobnym incydentom, być może zielony teren powinien być patrolowany. Wniosek o wszczęcie postępowania i zbadanie sprawy skierowano do częstochowskiej policji:

Marcin Krakowian: Z ramienia Rady Dzielnicy Północ w porozumieniu z mieszkańcami zostało złożone pismo do Komisariatu v Policji w Częstochowie z prośbą o wszczęcie postępowania wyjaśniającego szczegółowego, abyśmy uzyskali kompletne informacje na temat tego zajścia, aby uspokoić mieszkańców, oczywiście, jeżeli jest sytuacja niezwiązana ze strzałami. Niepokój mieszkańców jest dość duży, więc musimy zrobić wszystko, żeby tę sprawę doprowadzić do końca.

Z Marcinem Krakowianem, radnym Dzielnicy Północ rozmawiał Mariusz Osyra.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj