Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strażacy grają w siatkówkę i to z sukcesami. Polacy wywalczyli złote medale podczas Igrzysk Służb Mundurowych

Facebook Twitter

Polscy strażacy, uprawiający siatkówkę zdobyli złote medale podczas XIX Światowych Igrzysk Służb Mundurowych, które odbyły się w Rotterdamie. W gronie mistrzów są strażacy także z naszego miasta.

fot. JeppeSmedNielsen/ Pixabay

Zawodnicy spośród pożarników wrócili już do domu. W kadrze wśród najlepszych strażaków na świecie znalazł się m.in. Oskar Herman, na co dzień trenujący w częstochowskim AZSie:

Oskar Herman: Zawodników spotkało się naprawdę bardzo dużo, około 12 tys. osób. Nie wiedziałem, że to jest na aż tak dużą skalę, ale było to naprawdę miłe zaskoczenie. Mieliśmy 3 grupy po 4 zespoły. Każdy z każdym. Okazaliśmy się najlepsi w grupie, po drodze trafiliśmy na reprezentację Stanów Zjednoczonych, Hawajów, Holandii i w finale spotkaliśmy się z reprezentacją Brazylii

– mówi Oskar Herman – złoty medalista Światowych Igrzysk Służb Mundurowych. Przygotowania do turnieju trwały kilka miesięcy podczas krótkich zgrupowań. Te były możliwe poza zasadniczą działalnością strażaków:

Oskar Herman: Staramy się spotykać parę razy przed mistrzostwami z racji, że każdy jest z innego regionu Polski i każdy ma sprawy zawodowe. Także jest to ciężkie, ale staramy się spotkać parę razy przed wyjazdem tak, żebyśmy potrafili jakoś to scalić i żebyśmy mogli dobrze reprezentować Polskę. 5 lat temu w Los Angeles brała udział reprezentacja Rosji. Z wiadomych względów aktualnie nie mogli wziąć udziału. W drużynie rosyjskiej było kilku zawodników, którzy reprezentowali Zenit Kazań, który gra na co dzień w Super Lidze, Ekstraklasie Rosyjskiej.

Oznacza to, że na tego typu igrzyskach pojawiają się też zawodowi siatkarze. Była to też okazja do wymiany doświadczeń m.in. z pożarnikami z innych krajów:

Oskar Herman: Wiele osób pytało, jak to wygląda u nas. Tak samo my się zastanawialiśmy i później wymienialiśmy swoje spostrzeżenia z reprezentacjami z innych krajów, gdzie mogliśmy zobaczyć co jest lepsze, co jest gorsze. U nas wygląda to naprawdę dobrze.

Gratulujemy występów i sukcesów w międzynarodowej rywalizacji strażaków na siatkarskim parkiecie. O igrzyskach rozmawialiśmy z częstochowianinem – Oskarem Hermanem.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj