Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stowarzyszenie Rescue Team prowadzi nabór. Szuka młodzieży do współpracy

Facebook Twitter

Chcesz pomóc innym, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, a może myślisz o studiach medycznych. W tym celu dobrą propozycją, którą warto rozważyć jest działanie w ramach Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa i Łączności Rescue Team.

fot. sztabratownictwa.pl

Organizacja w Częstochowie prowadzi już swój coroczny nabór i szuka kandydatów do pomocy w swoich działaniach:

W tym roku powoli się odmrażamy i ruszamy z naborem, z pomysłami na działanie. Żeby działać, żeby stowarzyszenie działało musimy mieć ludzi do działania. Właśnie w ten sposób w tym roku zapraszamy wszystkie osoby od 16 roku życia, które chcą działać przede wszystkim w wakacje a siedzą w domu, to mogą skorzystać u nas z takiego wolontariatu – specyficznego, bo jest to wolontariat medyczny. Odblokowujemy się na małe imprezy plenerowe, tak samo ruszamy ze szkoleniami. Zapraszamy młodych ludzi do działania, do wspólnej realizacji i fajnych projektów. 

Jak zapowiada Piotr Jakubowski ze Stowarzyszenia Rescue Team, młodzi ludzie nie tylko poznają zasady pierwszej pomocy, ale też asystują przy zabezpieczaniu plenerowych wydarzeń, nabierają doświadczenia i zdobywają nowe kontakty:

Stowarzyszenie jest dość specyficzne. Zawsze mamy jakiś zastrzyk pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego. Uczymy tych młodych ludzi, wolontariuszy udzielania pierwszej pomocy, który wykorzystujemy podczas gier, zabaw, spotkań, różnych wypadów, a także podczas realizowania działań. Młodzież ma możliwość zobaczenia jak pracuje się podczas różnego rodzaju zabezpieczeń, jak wyglądają szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i dajemy możliwości do działań i współpracy.

Zainteresowanych zagadnieniami z zakresu pierwszej pomocy, chętnych do współpracy i młodzież szukającą w wakacje zajęcia, do kontaktu zachęca Piotr Jakubowski z częstochowskiego Stowarzyszenia Rescue Team.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023