Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sto lat Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego. Obchody odbędą się jeszcze w tym roku

Facebook Twitter

Okrągły jubileusz Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego. Częstochowska placówka świętuje w tym roku stulecie istnienia. Na tę okazję szykowany jest historyczny konkurs ale i rywalizacja sportowa uczniów.

Obchody zaplanowane są na 2 i 3 grudnia:

Zacny jubileusz – 100 lat. Nie każda szkoła w Częstochowie czy w Polsce może się pochwalić takim zacnym jubileuszem, dlatego przygotowaliśmy 2 i 3 grudnia uroczystości. Akademia – przedstawimy historię szkoły, powspominamy dawne czasy, w Miejskim Domu Kultury 3 grudnia od godz. 15:00 zapraszamy wszystkich absolwentów, wszystkich byłych pracowników na Dzień Absolwenta naszej szkoły, gdzie będzie film o historii szkoły

– zapowiada Mariusz Zawada, dyrektor z „Kochanowskiego”. Jak dodaje – 100- lecie szkoły, to zarówno święto absolwentów jak i dzisiejszych uczniów. Spotkają się m.in. na sportowym parkiecie:

Mamy bardzo znanych absolwentów jeżeli chodzi o policjantów, strażaków, jak również w strukturach wojskowych. Nasza szkoła słynie z klas mundurowych – pożarniczych wojskowych i policyjnych. Przy każdym jubileuszu proponujemy mecz absolwentów w piłce ręcznej na Hali Polonia – obecni mistrzowie i byli mistrzowie. Nie ukrywam, że mamy duże sukcesy w tej dziedzinie. Młodzież szkolna będzie zaproszona do konkursu o historii szkoły.

Przez te 100 lat w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego uczyły się setki tysięcy uczniów. Jak dodaje dyrektor Mariusz Zawada, w okresie powojennej świetności w szkole uczyło się jednocześnie nawet 3 tysiące uczniów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj