Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Specjalna, jubileuszowa XXV konferencja naukowo – szkoleniowa przygotowana przez Hospicjum

Facebook Twitter

Przez 3 dni podczas specjalnej konferencji, częstochowskie Hospicjum będzie obchodzić swój jubileusz. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej świętuje 30-lecie, a do rozmów zaprosi specjalistów.

Hospicjum szuka wolontariuszy
fot. google.pl/maps

Konferencja ma dotyczyć m.in medycznych aspektów opieki paliatywnej:

Anna Kaptacz: To już 25 konferencja, którą organizuje Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.  Adresowana jest do hospicjów w Polsce i do zespołów opieki paliatywnej działających na terenie naszego kraju. Przez ten okres 25 lat były też takie konferencje, na których gościliśmy gości z zagranicy, ale tym razem, ta 25 edycja dotyczy naszego państwa, naszych rodzimych zespołów opieki paliatywnej.

– jak mówi Anna Kaptacz, prezes stowarzyszenia, będzie też możliwość, aby dowiedzieć się więcej o: profilaktyce i leczeniu, wsparciu psychologicznym czy społecznym funkcjonowaniu pacjentów…

Anna Kaptacz: Prelegenci którzy będą występować w tej konferencji są przedstawicielami polskich hospicjów albo innych dziedzin które są na pograniczu tematyki opieki paliatywnej. Będą dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem. Zarówno na warsztatach w czwartek, a także na wystąpieniach za pomocą referatów w piątek oraz sobotę. Program tej 25 edycji konferencji jest bardzo bogaty.

Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa potrwa od 19 do 21 stycznia. Zaplanowano m.in. sesje warsztatowe i plenarne z udziałem lekarzy. Będą też wykłady i część dyskusyjna oraz koncert. Początek w czwartek (19.01.) o godz. 11.00 przy ul. Oleńki 20.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023