Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Solidarna obniżka wynagrodzeń w Rakowie Częstochowa

Facebook Twitter

Zarząd RKS Raków Częstochowa SA doszedł do porozumienia z piłkarzami pierwszej drużyny i sztabem szkoleniowym na czasowe obniżenie wynagrodzeń w związku z pandemią koronawirusa i zawieszeniem rozgrywek ligowych. Redukcją objęci zostali zawodnicy, sztab szkoleniowy i Zarząd Klubu. Porozumienie dotyczy okresu od ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego przez premiera RP Mateusza Morawieckiego.

Wszyscy jesteśmy jedną drużyną. Dotyczy to nie tylko pracy zespołowej na boisku, ale także poza nim. Od momentu, w którym zawieszono rozgrywki PKO Ekstraklasy, wiedzieliśmy, że obniżki będą konieczne i rozmawialiśmy o tym we własnym gronie. Wszyscy czujemy się odpowiedzialni za Raków i naturalne było dla nas to, że pomożemy Klubowi.

– wyjaśnił kapitan drużyny Tomas Petrasek.

Po raz kolejny jestem dumny z postawy, jaką zaprezentowali piłkarze i sztab. Mimo gotowości do gry i nieprzerwania pracy, wykazali się empatią i zrozumieniem. Okazaliśmy solidarność i jedność z Klubem w tym trudnym momencie. Gratuluję postawy wszystkim zaangażowanym w ten proces i dziękuję za odpowiednie podejście

– dodał trener pierwszej drużyny, Marek Papszun. O sytuacji poinformowało nas Biuro Prasowe RKS Raków Częstochowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj