Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Soli do posypywania ulic nie zabraknie, uspokaja GDDKiA

Facebook Twitter

W najbliższym sezonie zimowym może zabraknąć na polskim rynku soli do posypywania ulic? Takie informacje zmroziły ostatnio kierowców, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uspokaja. Już teraz ma w większości zgromadzoną lub zakontraktowaną sól na czas zimy.

W województwie śląskim ewentualne braki mogłyby spowodować paraliż, mamy najbardziej rozbudowaną sieć drogową na południu województwa, a jak wiadomo od jakości nawierzchni zimą zależy i sprawność transportu i bezpieczeństwo wszystkich na drodze. GDDKiA przekazało, że na chwilę obecną zapełniło solą drogową ok. 75 proc. całkowitej pojemności magazynów. Co już stanowi ponad 100 proc. zużycia soli w porównaniu do poprzedniego sezonu. Są też podpisane umowy z polskimi kopalniami na dostawy soli w trakcie zimy. Przez całą tę porę roku potrzeba ok. 342 tys. ton soli, już teraz zmagazynowano jej 392 tysiące. Przygotowania trwają od wiosny. W połowie października dyrekcja ma mieć już pełną gotowość do zimowego utrzymania dróg.

Podobne przygotowania trwają też w Częstochowie, zarząd dróg kontraktuje usługę i zabezpiecza środki. Część z zapasów soli jest też kupowana samodzielnie przez wykonawców zimowego utrzymania. Na razie jesień w pełni, ale do zimowego utrzymania ulic będziemy jeszcze wracać.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj