Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śmiertelne potrącenie w Złochowicach. Policja ustaliła sprawczynię tragedii [FOTO]

Facebook Twitter

Kłobuccy policjanci poinformowali o zatrzymaniu podejrzanej w sprawie śmiertelnego wypadku w Złochowicach. Mundurowi podziękowali wszystkim, którzy przekazali informacje i nagrania związane z tą tragedią, co pozwoliło na ustalenie sprawczyni.

potrącenie w Złochowicach
fot.klobuck.policja.gov.pl

Śmiertelne potrącenie w Złochowicach

Według ustaleń śledztwa, kobieta kierująca samochodem toyota yaris nie dostosowała prędkości jazdy, co spowodowało śmiertelny wypadek.

Dzięki zaangażowaniu policjantów z wydziału kryminalnego oraz zebranemu materiałowi dowodowemu, udało się ustalić pojazd biorący udział w wypadku. 56-letnia kobieta została zatrzymana, a jej samochód zabezpieczony do dalszych badań. Prokuratura przedstawiła jej zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia.

Policja podkreśla, że kierowcy, którzy uciekają z miejsca wypadku, ponoszą surowsze konsekwencje prawne. Za tego rodzaju czyny grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Sprawca wypadku drogowego, który kończy się śmiercią, może zostać skazany na karę do 8 lat więzienia.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024