Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skandaliczne zachowanie młodzieży i szybka reakcja policjantów z Myszkowa

Facebook Twitter

Sąd Rodzinny w Myszkowie zajmie się sprawą trójki nastolatków, którzy znęcali się nad niepełnosprawnym mężczyzną. Upokarzający filmik nagrany telefonem wrzucili do sieci, gdzie zachowanie młodzieży zwróciło uwagę wielu osób.

Szybko zareagowali mundurowi z komendy powiatowej:

Policjanci z Myszkowa zaraz po publikacji tego nagrania w sieci, od razu zabezpieczyli te filmiki. Ustalili również miejsce, gdzie doszło do tego zdarzenia i błyskawicznie ustalili również sprawców. W międzyczasie wpłynęło do nas oficjalne zawiadomienie w tej sprawie z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych z Warszawy

– mówi rzecznik myszkowskiej policji asp. Barbara Poznańska. Szokujący w sprawie zachowania autorów filmu jest ich wiek, przyznają kryminalni:

Sprawcami, jak się okazało, tego nagrania i tego zachowania są osoby nieletnie w wieku od 11 do 13 lat. To mieszkańcy Myszkowa. Cały czas trwały czynności w tej sprawie. Wszyscy trzej zostali przesłuchani w obecności swoich rodziców. Zgromadzony materiał przez policjantów jeszcze dzisiaj powinien trafić do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie całej trójki.

Brutalne zachowanie pomysłodawców nagrania spełnia kryteria znęcania się

– mówi Barbara Poznańska z powiatowej komendy w Myszkowie. Ofiarą trójki nieletnich był 26-letni niepełnosprawny mieszkaniec Myszkowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj