Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Samorząd podsumowuje instytucjonalną pomoc skierowaną do uchodźców z Ukrainy

Facebook Twitter

W ostatnich 12 miesiącach wsparcie odbywało się w wielu różnych formach i trafiło do tysięcy potrzebujących na naszym terenie.

Obniżki miejskich podatków nie będzie

Jak wylicza miasto, wnioski o świadczenie 40 zł dziennie za osobę wypłacane mieszkańcom goszczącym uchodźców w Częstochowie, objęło ponad 15 tys. osób. Możemy mówić o ogromnej skali ludzkiej pomocy mieszkaniowo-bytowej udzielonej bezpośrednio przez mieszkańców, firmy i stowarzyszenia. Często podejmowali uchodźców w domach, oddawali na ich użytek mieszkania, miejsca noclegowe organizowali w salach, firmach czy przekształcanych miejscach biurowych.

W Częstochowie do punktu przyjęć i zakwaterowania uchodźców zgłosiło się ok. 1,3 tysiąca osób, z zakwaterowania skorzystało ok. 900 z nich. Do Częstochowskiego Centrum Świadczeń trafiło blisko 8 tysięcy wniosków o świadczenie 300 zł, 7 tys. Ukraińców otrzymało nr PESEL, prawie 500 dzieci uchodźców jest obecnie objętych świadczeniem rodzinnym, blisko 600 dzieci jest dożywianych w szkołach, z pomocy żywnościowej korzysta też ok. 140 rodzin. Uczy się u nas ok. półtora tysiąca ukraińskich dzieci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023