Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszyła tegoroczna Zbiórka dla Zwierząt. Do pomocy zachęcają młodzieżowi radni

Facebook Twitter

Ruszyła tegoroczna Zbiórka dla Zwierząt, koordynowana przez uczniów i Młodzieżową Radę Miasta. Dzięki cyklicznej pomocy, co roku w grudniu do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt trafia rzeczowe wsparcie.

Oczekiwania są spore, po przed rokiem zebrano 3,5 tony karmy i koców dla czworonogów.

Osiągnęła sukces, bo zebraliśmy prawie 3,5 tony karmy.

Radio JURA: To był rekord?

Tak. Natomiast bardzo mnie to zdziwiło, bo zbiórka trwała niecałe dwa tygodnie. Chcieliśmy ją ograniczyć dość mocno ze względu na Covid, dlatego w zeszłym roku nasz finał był mocno okrojony ze względu na ilość osób. Natomiast dołączyły się szkoły i firmy, które naprawdę zebrały dużo. Doceniliśmy ich w postaci tablicy, która stanęła podczas finału w schronisku. To był zdecydowanie rekordowy rok, mimo że akcja trwała najkrócej i była mocno ograniczona

– powiedział Kuba Sikora, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta z którym rozmawiał Mariusz Osyra. Przyłącza się szereg szkół i masowo uczniowie, a zbierane podarki dla zwierzaków są magazynowane w siedzibie MPK, które wsparło akcję. Jakie dary trafią stąd do schroniska na ul. Gilową?

Zbieram przede wszystkim karmę, koce, słomę, siano – wszystko co może ogrzać w tym roku zwierzęta, bo jak widzimy za oknem – zima przyszła. Karmy suche, karmy mokre, karmy puszkowane. Warto zwrócić uwagę jakie karmy kupujemy – lepiej kupić mniej a lepszą karmę niż więcej a tej gorszej.

Radio JURA: Gdzie przynosimy podarki dla zwierząt?

Do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie przy al. Wolności 30. W tym roku MPK z nami współpracuje. Właśnie tam możemy przywieźć wszystkie artykuły do 20 grudnia.

Młodzież szkolna mobilizuje się też wzajemnie do pomocy, a o wsparcie akcji zabiegają w domach. Zbiórkę zasilił też w tej edycji nowy współorganizator:

Radio JURA: Mamy deklarację wielu szkół częstochowskich, które ją wesprą.

Tak, mamy deklaracje 24 szkół, przedszkoli i szkół ponadpodstawowych, z czego bardzo się cieszę, dlatego że tych szkół jest naprawdę wiele, które biorą udział. Myślę, że ta liczba będzie jeszcze rosnąć. Szkoły bardzo mocno pytały o tę zbiórkę. Bardzo się cieszę, dlatego że stało się to już miejską tradycją, że ta zbiórka organizowana jest co roku. Ludzie o nią pytają, ludzie o nią zabiegają. Przede wszystkim w tym roku dołączył do nas nowy organizator – Zespół Szkół Gastronomicznych, który w swojej ofercie ma kierunek weterynarii. Wsparcie ze szkoły płynie do nas.

Zbierajmy pomoc rzeczową dla zwierzaków z częstochowskiego schroniska. Ma trafić do czworonożnych podopiecznych jeszcze przed świętami

– zapowiadał Kuba Sikora z Młodzieżowej Rady Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj