Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszyła rekrutacja do szkół średnich

Facebook Twitter

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na kolejny rok szkolny 2019/2020. Odbywa się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Jest jeszcze sporo czasu na wybór szkoły...

Zainteresowani rekrutacją rodzice, bądź sami uczniowie powinni wypełnić w formie elektronicznej formularz, który znajdą na stronie slaskie.edu.com.pl. Warto przy tym pamiętać drżąc o miejsca dla uczniów w preferowanych szkołach że nie ma znaczenia kolejność składania wniosków. Trzeba jedynie zmieścić się w terminach. Na stronie naboru podane są przydatne szczegóły. Uczniowie pamiętajcie że możecie zarejestrować się tylko jeden raz, o czym przypomina magistrat. Tym bardziej to istotne że w tym roku rekrutowane są dwa roczniki uczniów, do różnych klas, dlatego przygotowane zostały dwa osobne systemy. Pierwszy jest dla kandydatów, którzy kończą 8-letnią szkołę podstawową. Drugi dla kończących naukę w gimnazjum.

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał do 25 czerwca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021