Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozpoczął się doroczny miejski program szczepień przeciwko grypie

Facebook Twitter

Miasto kontynuuje swój samorządowy program szczepień przeciw grypie. Podobnie jak w poprzednich latach z preparatów będzie mogło skorzystać ponad tysiąc częstochowian, głównie z grup ryzyka.

fot. Angelo Esslinger/ Pixabay

Szczepienia już się rozpoczęły, a Częstochowa zapewni je bezpłatnie osobom chorym, starszym czy młodszym obarczonym poważnymi schorzeniami.

Szczepimy grupy najbardziej narażone, przede wszystkim na powikłania po grypie – to są seniorzy powyżej 65 roku życia, następnie dzieci i młodzież chore na choroby przewlekłe i nowotworowe oraz dzieci z częstochowskich przedszkoli. Są na terenie miasta wyznaczone przychodnie, które będą szczepić. Szczegółowa informacja na stronie urzędu miasta. Do tych przychodni trzeba się zgłosić jak najszybciej i tam szczepienia będą realizowane.

Jak tłumaczy Grażyna Stramska – Świerczyńska – Naczelnik Wydziału Zdrowia UM. Na realizację programu szczepień przeciwko grypie miasto przeznaczyło ponad 70 tys. zł:

Szczepionki, które zamówiły przychodnie, będą przychodzić sukcesywnie, bo okazuje się, że jest trochę problemów z dostępnością tych szczepionek. Jest 9 punktów na terenie miasta, które będą szczepić. Są to przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej, czyli przychodnia przy ul. Andersa, Pużaka, Mościckiego, Kiedrzyńskiej, Kopalnianej, 3 Maja. Można zgłaszać się i szczepić się.

Aby się zaszczepić przeciwko grypie w ramach miejskiego programu, nie trzeba wypełniać wniosków czy dopełniać zbędnych formalności, procedury dla uczestników zostały uproszczone do minimum:

Każdy, kto jest zainteresowany, powinien zgłosić się bezpośrednio do przychodni, która szczepi. Wystarczy dowód osobisty, bo szczepionki są tylko dla mieszkańców Częstochowy, spełnić kryteria jeśli chodzi o grupy i po kwalifikacji medycznej będzie możliwe wykonanie szczepienia

– informowała nas naczelnik Wydziału Zdrowia Grażyna Stramska-Świerczyńska.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj