Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozliczamy się z fiskusem jeszcze do 30 kwietnia, głównie online

Facebook Twitter

Za dwa tygodnie upływa termin rozliczenia się z fiskusem. Można to zrobić drogą elektroniczną przez internet lub w tradycyjnej formie, składając dokumenty do urzędu.

Ze względu na pandemię, częstochowska skarbówka zachęca jednak do korzystania z usługi e-PIT:

Wystarczy tylko wejść, zalogować się tzn. potwierdzić swoje dane, a logujemy się albo za pomocą Profilu Zaufanego, albo podajemy swój numer Pesel. Po udanym logowaniu zobaczymy jak wygląda nasze rozliczenie, tzn. ministerstwo nas poinformuje z ilu PITów 11 ściągnęło nasze dane o naszych dochodach, pokaże nam dotychczas odliczone ulgi na dzieci i 1% podatku, jeżeli zaznaczyliśmy to w poprzednim zeznaniu podatkowym

– przekonuje Anita Karczmarek z częstochowskiej skarbówki, polecając rozliczenia internetowe, szczególnie że urzędy skarbowe mają problemy z koronawirusem wśród pracowników. Co się stanie w przypadku nie rozliczenia się z fiskusem do końca kwietnia?

Te osoby, które rozliczają się na formularzu PIT 37 bądź PIT 38, jeżeli nie skorzystają z nowej usługi, nie zalogują się na nową usługę bądź w żaden inny spośób nie złożą zeznania, to warto pamiętać, że te zeznania zaproponowane przez Ministerstwo Finansów zostaną zaakceptowane i przyjęte do Urzędu Skarbowego w dniu 30 kwietnia

– o szczegółach tegorocznych rozliczeń rocznych, głównie online, informowała nas Anita Kaczmarek z częstochowskiego urzędu skarbowego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj