Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ROK Częstochowa zaprasza na wystawę fotografii „Maroko od pustynnej strony”

Facebook Twitter

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wyjątkową wystawę fotografii Niny Mazuś pt. „Maroko od pustynnej strony". Wernisaż odbędzie się 4 marca 2024 roku o godzinie 18:00 w Galerii FOTOPOBUDKA, a ekspozycja będzie dostępna do końca marca.

Regionalny Ośrodek Kultury ROK Częstochowa

ROK Częstochowa zaprasza na wystawę

Nina Mazuś, architektka z wykształcenia, od ponad dekady związana jest z Jurajskim Fotoklubem Częstochowa. Swoją pasję do fotografii rozwijała uczestnicząc w licznych plenerach i wystawach. Laureatka wielu nagród, obecnie skupia się na eksploracji fotografii w kontekście komunikacji społecznej.

Wystawa „Maroko od pustynnej strony” to podróż do krainy, która od wieków fascynuje artystów i podróżników z całego świata. Maroko, z jego bogactwem kolorów, smaków i zapachów, stanowi nie tylko tło dla baśniowych opowieści, ale również miejsce, gdzie czas zdaje się zatrzymać. Autorka, dzieląc się swoimi doświadczeniami, opowiada o kraju widzianym oczami podróżnika, który zdecydował się poznać Maroko od strony jego pustynnych krajobrazów, małych miasteczek oraz osad.

Sahara, największa gorąca pustynia świata, rozciągająca się w południowo-wschodniej części Maroka, jest głównym bohaterem tej opowieści. To miejsce, które według autorki, oczyszcza myśli i resetuje umysł, ucząc jednocześnie odpowiedzialności i odwagi. Pustynia, z jej surowym pięknem i nocnym niebem ciężkim od gwiazd, staje się przestrzenią niemal całkowitej jedności z wszechświatem.

ROK Częstochowa mat.prasowe

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj