Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Remonty chodników zapowiada Miejski Zarząd Dróg i Transportu

Facebook Twitter

MZDiT właśnie ogłosił przetargi na inwestycje, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nowy chodnik pojawi się przy Szkole Podstawowej nr 42, na ulicy Łomżyńskiej czy Bacewicz oraz na ulicy Pużaka na Północy. Tam nawierzchnia z płyt betonowych zostanie rozebrana, a na jej miejscu pojawi się kostka brukowa.

Przed zakończeniem wakacji nowy chodnik pojawi się przy Szkole Podstawowej nr 42 im. Jana Brzechwy. Inwestycja zakłada m.in. rozebranie obecnie istniejącego chodnika o długości około 100 metrów, wykonanie nowego koryta oraz ułożenie nawierzchni z kostki brukowej. Obok wyremontowanego szlaku pojawi się też nowy trawnik.

Remontu chodnika doczekają się również mieszkańcy ulicy Łomżyńskiej. Będący w złym stanie technicznym ciąg zyska nową nawierzchnię z kostki brukowej, a także nowe zjazdy do posesji. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca czerwca.

Kolejny remont dotyczy ulicy Pużaka na Północy. Znajdująca się tam obecnie, nawierzchnia z płyt betonowych zostanie rozebrana, a na jej miejscu pojawi się kostka brukowa. Wykonawcy wyremontują również pobliskie schody na skarpach nasypu. Całość ma być gotowa do końca czerwca.

Całkowita przebudowa czeka chodniki i parkingi przy ulicy Bacewicz (od numeru 1 do 9). Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo blisko 1000 mieszkańców ulicy, zwiększyć ilość dostępnych miejsc parkingowych, poprawić estetykę i bezpieczeństwo na dotąd funkcjonujących, żwirowych parkingach oraz zlikwidować pasy zieleni, które obecnie mimo wszystko zajmowane są przez samochody. Realizacja zadania powinna zakończyć się przed wakacjami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023