Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejskie przedszkole w Gnaszynie w nowoczesnej siedzibie. Koszt inwestycji wyniósł 11 milionów złotych [FOTO]

Facebook Twitter

Nowa siedziba Miejskiego Przedszkola nr 29 jest już nie tylko ukończona, ale i oficjalnie otwarta. Koszt inwestycji wyniósł 11 mln złotych, z czego 5 mln pochodziło z programu rządowego Polski Ład.

przedszkole w Gnaszynie
fot.czestochowa.pl

Przedszkole w Gnaszynie

Obecnie do przedszkola w Gnaszynie uczęszcza 100 dzieci, docelowo będzie ich 125:

Ewa Grygiel: Mamy piękny, nowoczesny budynek użyteczności publicznej, edukacyjny z tak zwanymi zielonymi rozwiązaniami, z zielonymi technologiami, czyli fotowoltaicznymi, jest dostosowany zarówno dla dzieci i ze względu na dostępność również dla osób niepełnosprawnych. Przedszkole numer 29 w Częstochowie jako ten nowoczesny, nowo powstały budynek posiada cztery grupy przedszkolne, docelowo będzie tych grup 5.

Mówi dyrektorka Miejskiego Przedszkola nr 29 w Częstochowie.

fot.czestochowa.pl

Wybudowaną siedzibę otwarto 18 stycznia, a budynek został nowocześnie wyposażony z myślą o najmłodszych z dzielnicy Gnaszyn:

Ewa Grygiel: Zgodnie z zamierzeniami projektowymi jesteśmy bardzo nowocześnie wyposażonym obiektem. Otrzymaliśmy zarówno wyposażenie w postaci mebli, jak i nowoczesnych pomocy dydaktycznych, edukacyjnych. Posiadamy również salę sensoryczną, jak również taką salę doświadczania świata.

fot.czestochowa.pl

Przypomnijmy, rozbudowa w tej dzielnicy dla placówki była niezbędna. Stary budynek Miejskiego Przedszkola nr 29 nie nadawał się już do użytkowania. Nowa siedziba została wybudowana od podstaw, ma dwie kondygnacje i wreszcie przestronne sale:

Tadeusz Walasek: Ta bryła charakteryzuje się nowoczesnością, funkcjonalnością, stanowi przepiękny obiekt, który będzie służył dzieciom przez długie lata. Budynek jest przystosowany do nowoczesnych rozwiązań. Każda grupa będzie miała odrębną salę, przy sali są sanitariaty. Poza tym jest część administracyjna, która też jest w sposób nowoczesny rozwiązana. Generalnie budynek jest bardzo ładny.

Ocenia Tadeusz Walasek, kierownik zakończonej budowy. Budowa przy ul. Osada Młyńska trwała prawie półtora roku.

Przedszkole w Gnaszynie. Zdjęcia

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj